بیکاری اولین قربانیان هوش مصنوعی

ابزارهای تولید تصویر هوش مصنوعی در حال حاضر برخی از هنرمندان و تصویرگران بازی های ویدیویی چین را بیکار کرده است.

امبر یو، تصویرگر بازی های ویدیویی، می گوید که برای ایجاد پوسترهای بازی های ویدیویی بین 430 تا 1000 دلار دستمزد دریافت کرده است. اما اکنون که برخی از شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای ایجاد چنین تصاویری استفاده می‌کنند، او بیشتر برای انجام اصلاحات و ویرایش‌های جزئی در نقاشی‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی استخدام می‌شود.

Zhou Yingjing، تصویرگر فعال در یک استودیوی بازی سازی چینی نیز می گوید: «هوش مصنوعی با سرعتی فراتر از تصور ما در حال توسعه است.» استودیو ژو تنها در سال جاری 15 تصویرگر بازی های ویدیویی را به دلیل استفاده از ابزارهای تولید تصویر هوش مصنوعی اخراج کرد.

ژو افزود: «با هوش مصنوعی، کاری که قبلاً به 10 کارگر نیاز داشت، اکنون تنها با دو نفر قابل انجام است. این وضعیت قطعا ناراحت کننده است و متاسفانه ممکن است در آینده بار دیگر شاهد اخراج نیروی انسانی و جایگزینی آن با هوش مصنوعی باشیم.

گلدمن ساکس اواخر ماه گذشته یادداشتی منتشر کرد که در آن مدعی شد هوش مصنوعی پتانسیل خودکارسازی 300 میلیون شغل را دارد. وقتی در مورد تصاویر ایجاد شده با هوش مصنوعی صحبت می کنیم، عملکرد برنامه هایی مانند Midjourney و Stable Diffusion هنگام ایجاد تصاویر بهبود می یابد.

Futurism می نویسد که بازار بازی های ویدیویی چین در چند سال گذشته شرایط چالش برانگیزی را تجربه کرده است. تعلیق مجوزهای دولتی در این کشور از سال 2021، هزاران شرکت بازی را مجبور به تعطیلی کرده است و یک بحران شغلی جدید در صنعت بازی ایجاد کرده است.

  رده بندی سنی Silent Hill: The Short Message در کره جنوبی

در همین حال، برخی از استودیوهای بازی می گویند که به طور کامل هوش مصنوعی را با هنرمندان انسانی جایگزین نخواهند کرد. اما استفاده از فناوری مذکور به کاهش هزینه های آنها کمک کرده است.

با این حال، به نظر می رسد که برخی از هنرمندان و تصویرگران بازی اکنون تهدید بالقوه هوش مصنوعی را احساس می کنند و ممکن است در آینده ای نه چندان دور شغل خود را از دست بدهند.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید