تایید خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت در آفریقای جنوبی

مرجع رقابت آفریقای جنوبی ادغام اکتیویژن بلیزارد با مایکروسافت را تایید کرده است.

در بیانیه‌ای در روز دوشنبه، تنظیم‌کننده رقابت آفریقای جنوبی اعلام کرد که نسبت به احتمال تبدیل شدن Call of Duty به یک انحصاری Xbox پس از تایید قرارداد، نگران است. 69 میلیارد دلار مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را نمی خرد و این آژانس ادغام را تایید کرده است.

در بیانیه آمده است: «کمیسیون دریافته است که معامله پیشنهادی بعید است که باعث نگرانی قابل توجهی برای سلب مالکیت شود. زیرا کشورها نه توانایی و نه انگیزه ای برای مسدود کردن دسترسی به توزیع کنندگان بازی های رقیب، به ویژه سونی (پلی استیشن) و نینتندو (سوئیچ) ندارند. طرف های ادغام شده همچنین متعهد شدند که به ارائه بازی های Call of Duty به دیگر سازندگان کنسول ادامه دهند.

این سازمان افزود: «بنابراین، کمیسیون دریافت که معامله پیشنهادی بعید است که رقابت را در بازارهای مربوطه کاهش دهد یا به طور قابل توجهی از آن جلوگیری کند. علاوه بر این، کمیته متوجه شد که معامله پیشنهادی باعث نگرانی عمده در منافع عمومی نخواهد شد.

لازم به ذکر است که قرارداد فوق به غیر از آفریقای جنوبی در کشورهای عربستان سعودی، برزیل، صربستان، شیلی و ژاپن به تصویب رسیده است. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز تا به امروز برنامه ریزی شده است نتایج تحقیقات خود را در 6 می (26 آوریل) اعلام خواهد کرد و رأی اتحادیه اروپا تا 1 ژوئن (22 مه) منتشر خواهد شد.

دولت CMA اخیراً گفت که دیگر معتقد نیست این تراکنش رقابت را در فضای بازی کنسول به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با این حال، هنوز نگرانی هایی در مورد تأثیر این ادغام بر بازار بازی های ابری وجود دارد. گفته می شود که تمایل مایکروسافت برای ارائه مجوزهای بازی به رقبا، نگرانی های مقامات رقابت اتحادیه اروپا را برطرف می کند. در ایالات متحده، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) از مایکروسافت برای جلوگیری از تکمیل معامله شکایت کرده است.

  Warhammer 40,000: Darktide PC Private Beta معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید