یک فوریت لایحه واردات خودروهای فرسوده به هیئت دولت ارسال شد

واردات خودروهای فرسوده به دلایل متعددی با مخالفت شدید نهادهای ذیربط مواجه شد به همین دلیل مصوبه واردات خودروهای فرسوده از بودجه 1402 حذف شد اما اکنون با ارائه لایحه واردات خودروهای فرسوده دو موفق در دولت ، ورود خودروهای خارجی به بازار کشور دوباره روی میز دولت گذاشته شده است.

وزیر صمت چندی پیش لایحه واردات خودروهای فرسوده را طی تشریفات قانونی به هیئت دولت ارسال کرد. در صورت تصویب این لایحه، ورود خودروهای فرسوده خارجی به کشور آزاد می شود. با توجه به قیمت پایین تر خودروهای دست دوم نسبت به خودروهای نو و دست دوم می توان به امکان بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار امیدوار بود.

وزیر صامت در دومین فوریت لایحه واردات خودروهای فرسوده به عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار اشاره و از تلاش خودروسازان برای کاهش تولید محصولات معیوب و افزایش تیراژ در سال گذشته خبر داد. اما تیراژ خودروسازان برای کاهش شکاف عرضه و تقاضا در بازار کافی نیست و به همین دلیل واردات خودروهای نو و دست دوم الزامی است. به ویژه وزیر صمت، تسهیل واردات و تنوع محموله های وارداتی را برای بهبود وضعیت فعلی بازار و صنعت خودرو در کشور ضروری می داند.

سئو کول

متن کامل لایحه واردات خودروی فرسوده را بررسی می کنیم.

با توجه به تقاضای بالای خودرو در کشور و لزوم تنظیم بازار این محصول که مدتی است به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است، وزارت دفاع با تکمیل ناتمام قبلی نسبت به برنامه ریزی و بسترسازی برای افزایش تولید اقدام کرده است. خودرو و رو به افزایش در بازار و خوشبختانه در سال 1401 بیش از 1340000 خودرو به طور کامل تولید و با رشد 39 درصدی به بازار عرضه شد.

این میزان از تولید و عرضه خودروهای داخلی در شرایط کنونی پاسخگوی نیاز بازار نیست و لازم است با تنوع بخشی به واردات خودرو، تسهیل شرایط واردات (اعم از نو و کارکرده) و رفع محدودیت های قانونی انجام شود. به همین منظور پیش نویس لایحه واردات خودروهای فرسوده و پیش نویس لایحه اصلاح مصوبه واردات خودرو (موضوع مصوبه شماره 95240 12 شهریور 1401) به منظور تنوع بخشی و افزایش واردات ارائه می شود. خودروهای جدید برای سیر مراحل قضایی

منبع: دیجیاتو

  1Win Betting and Casino Official Site in India Bonus 145,000 Login

دیدگاهتان را بنویسید