سودآوری فوق العاده فیلم آواتار ۲ ساخته جیمز کامرون برای والت دیزنی

گفته می شود فیلم Avatar: The Waterway توانسته بیش از 500 میلیون دلار برای والت دیزنی درآمد داشته باشد.

Avatar: The Last Airbender بیش از 2.3 میلیارد دلار، از جمله 683 میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از 1.633 میلیون دلار در سطح بین المللی، به سومین فیلم پردرآمد تاریخ سینما تبدیل شده است و اکنون تولیدات والت دیزنی سه دنباله آواتار دیگر با نور سبز روشن شدند. . در حال حاضر در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیونگزارشی از سودآوری آواتار ۲ منتشر شد که نشان از موفقیت تجاری عظیم این فیلم علمی تخیلی دارد.

Deadline گزارش داد که Avatar: The Way of Water بیش از 531.7 میلیون دلار برای والت دیزنی به دست آورده است. ددلاین به این نکته اشاره می کند که دیزنی بر اساس فروش اعلام شده به طور متوسط ​​55 درصد از فروش سینماهای آواتار 2 را دریافت کرده است و با وجود هزینه های بالای تبلیغات و تولید فیلم، شاهد سود فوق العاده ای برای دیزنی از آخرین ساخته جیمز کامرون هستیم.

جیک سالی در آواتار 2 سوار هیولای آبی می شود

ددلاین همچنین می گوید که دیزنی تنها 150 میلیون دلار دیگر از فروش داخلی آواتار: راه آب و 200 میلیون دلار از Avatar 2 در تلویزیون و سرویس های استریم به دست خواهد آورد تا فیلم را حتی سود بیشتری ببیند. برای دیزنی که حالا تبدیل به ماشین پول سازی برای آنها شده است. هزینه ساخت Avatar: The Way of Water حدود 400 میلیون دلار بود و 175 میلیون دلار به تبلیغات اختصاص یافت.

در مجموع هزینه کل فیلم آواتار 2 حدود 1.087 میلیارد دلار است. به گزارش ددلاین، دیزنی به جیمز کامرون، کارگردان و فیلمنامه‌نویس، و جان لاندو، تهیه‌کننده فیلم‌های آواتار، اکثر 300 میلیون دلار هزینه مشارکت را پرداخت کرد و بازیگران پیش‌پرداخت‌های زیادی را به‌جای هزینه‌های مشارکت دریافت کردند. در مقام مقایسه، کامرون برای اولین فیلم آواتار 350 میلیون دلار دریافت کرد.

  اپلیکیشن جدید EA برای کامپیوتر به زودی جایگزین Origin می شود

آواتار 3 در 20 دسامبر 2024 (30 دسامبر 1403)، آواتار 4 در 18 دسامبر 2026 (27 دسامبر 1405) و آواتار 5 در تاریخ 22 دسامبر 2028 (2 دسامبر 1407 دی) اکران خواهند شد. او مسئولیت کارگردانی تمام قسمت های جدید آواتار را بر عهده دارد جیمز کامرون خواهد بود. کامرون علاوه بر کارگردانی با هم جاش فریدمن، ریک یافا، آماندا سیلور و شین سالرنوهمچنین مسئولیت نوشتن چهار دنباله فیلم آواتار را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید