پردازنده Exynos 2400 سامسونگ پیشرفت های گرافیکی زیادی را به همراه خواهد داشت


بر اساس گزارش ها، سامسونگ در حال کار بر روی یک پردازنده پرچمدار جدید است که انتظار می رود Exynos 2400 نامیده شود. طبق اطلاعات منتشر شده توسط یک افشاگر شناخته شده در توییتر، این تراشه پردازشی جدید شامل یک ماژول گرافیکی جدید 6 WGP مبتنی بر RDNA2 است که دارای چهار برابر پردازنده گرافیکی تراشه گرافیکی Xclipse 920 در Exynos 2200 است.

WGP مخفف “پردازنده گروه کاری” است و بخشی از معماری RDNA است که توسط AMD توسعه یافته است. در معماری جدید RDNA2 WGP از 2 واحد محاسباتی تشکیل شده است، بنابراین تراشه گرافیکی Exynos 2400 در مجموع دارای 12 واحد پردازشگر گرافیکی خواهد بود. در حالی که Exynos 2200 تنها 3 پردازنده گرافیکی داشت. بدیهی است که عواملی مانند سرعت ساعت و معماری نیز در عملکرد کلی CPU نقش دارند، اما بعید است شاهد تغییرات قابل توجهی در این زمینه ها باشیم.

اگزینوس 2400

سامسونگ با AMD و توسعه دهندگان بازی کار می کند تا فناوری Ray Tracing را در جدیدترین تراشه های خود پیاده کند. یکی از اولین بازی‌هایی که از ردیابی پرتو در اندروید پشتیبانی می‌کرد، Diablo: Immortal بود، اگرچه تاکنون گوشی‌های هوشمند مجهز به Exynos 2200 نمی‌توانند آن را در بالاترین تنظیمات گرافیکی اجرا کنند.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که Exynos 2400 دارای یک پردازنده 10 هسته ای با یک هسته اصلی Cortex-X4، دو هسته Cortex-A720 با کلاک بالاتر، سه هسته Cortex-A720 با کلاک پایین تر و چهار هسته Cortex-A520 کم مصرف خواهد بود. بود.

گفته می شود تراشه اگزینوس 2400 برای اولین بار در سری گلکسی اس 24 استفاده می شود و اوایل سال آینده عرضه خواهد شد.

  قیمت هارد دیسک به لطف فناوری جدید یک پنجم کاهش یافته است


دیدگاهتان را بنویسید