برنامه 10 ساله ایکس باکس برای ساخت دنباله یک بازی بزرگ است

بر اساس اطلاعات منتشر شده، ممکن است ۱۰ سال طول بکشد تا ایکس باکس دنباله یک بازی بزرگ بسازد.

توسعه یک بازی AAA دشوار است و در سال های اخیر این سختی حتی دشوارتر شده است. تا آنجا که ممکن است یک پروژه جدید را تکمیل کنید این 4 تا 6 سال طول می کشد. اما بدیهی است که پروژه هایی وجود دارند که حتی بیشتر از این فاصله زمانی نیاز دارند. پسندیدن استفان توتیلوگزارشگر رسانه Axios در توییتر نوشت که در اسناد دادگاهی که اخیراً مایکروسافت در مورد معامله خرید Activision Blizzard فاش شده است، این شرکت توضیحاتی در مورد مدت زمان لازم برای توسعه یک بازی AAA نوشته است.

ردموند می‌گوید ساخت یک بازی جدید در فرنچایز عظیمی که اکنون در حال توسعه است، ممکن است 10 سال طول بکشد. نام بازی و مجموعه آن با یک خط سیاه در این اطلاعات پنهان شده است، بنابراین دقیقاً مشخص نیست که بازی مورد نظر چیست. اگرچه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد این بازی The Elder Scrolls 6 است که در سال 2018 معرفی شد و اکنون در مرحله پیش تولید است. اثری که انتظار می رود سال ها از چاپ باقی بماند.

سند مایکروسافت در مورد توسعه یک بازی جدید در یک فرنچایز که احتمالاً یک دهه طول خواهد کشید

علاوه بر این، بازی هایی مانند Fable و Perfect Dark نمونه هایی از قسمت جدید مجموعه ها هستند که مدتی است در حال ساخت هستند و در حال حاضر بعید است زمان کمی تا انتشار آن ها باقی بماند. البته این احتمال وجود دارد که مایکروسافت از یک اثر اعلام نشده مانند Gears 6 نام برده باشد. این سند همچنین توضیحاتی برای یک رویداد منفی در ماه می 2022 نوشته است که به نظر می رسد مربوط به تاخیر Starfield یا Redfall باشد.

  کشف یک جسم عجیب با روشنایی غیرمنتظره در فضا که قوانین فیزیک را به چالش می کشد.

در هر صورت، با وجود پیچیدگی و روند طولانی توسعه بیشتر آثار گران قیمت این دوره، چرخه ای نزدیک به یک دهه تا حدودی هشدار دهنده است.

دیدگاهتان را بنویسید