Google Bard روز به روز هوشمندتر می شود. قابلیت کدنویسی نیز ارائه شده است


چت‌های هوش مصنوعی، که اخیراً رایج شده‌اند، می‌توانند با ارائه کمک در نوشتن کد، تولید قطعه‌های کد، و حتی اشکال‌زدایی کد، به برنامه‌نویسان کمک کنند. این ابزارهای پیشرفته همچنین می‌توانند توضیح دهند که چرا بلوک‌های کد خاص خروجی خاصی تولید می‌کنند، و آنها را برای کسانی که تازه شروع به یادگیری برنامه‌نویسی کرده‌اند بسیار مفید می‌سازد.

علاوه بر این، چت های هوش مصنوعی می توانند کدهای موجود را تجزیه و تحلیل کنند و راه هایی برای بهینه سازی آن برای افزایش کارایی و سرعت پیشنهاد دهند. این ابزارها با توانایی پردازش حجم زیادی از داده ها و ارائه پیش بینی های بسیار دقیق، به ابزاری قدرتمند برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان تبدیل می شوند. در اخبار اخیر و بر اساس گزارش‌هایی که اخیرا منتشر شده است، گوگل قابلیت‌های کدنویسی را نیز به چت ربات هوش مصنوعی خود Bard اضافه کرده است و به این ترتیب گام بزرگ دیگری برای رقابت جدی با ChatGPT برداشته است.

Bard از جاوا، پایتون، جاوا اسکریپت، C++ و سایر زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند

گوگل به‌عنوان یکی از غول‌های فناوری جهان، Bard را به هوش مصنوعی با توانایی تولید، اشکال‌زدایی و توضیح کد در 20 زبان برنامه‌نویسی مختلف از جمله جاوا، پایتون، جاوا اسکریپت و سی پلاس پلاس مجهز کرد. علاوه بر این، Bard می‌تواند با سایر محصولات Google مانند Colab و Sheets ادغام شود. علاوه بر کدنویسی، هوش مصنوعی بارد قادر است توضیحاتی را برای قطعات کد ارائه دهد و به رفع اشکال آنها کمک کند. اگرچه Bard همچنین توانایی بهینه سازی کد نوشته شده را دارد، اما گوگل توصیه می کند خروجی بارد را آزمایش کنید زیرا ممکن است ناقص باشد یا نتایج غیرمنتظره ای داشته باشد.

  واکنش منتقدان به بازی Redfall

گوگل بارد

قابلیت های برنامه نویسی Bard می تواند منبع ارزشمندی برای مبتدیان باشد زیرا آنها به خوبی توضیح می دهند که چگونه و چرا کد خاصی خروجی خاصی تولید می کند. گوگل در اوایل سال جاری چت هوش مصنوعی خود را به صورت محدود در دسترس قرار داد، اما هنوز تا رسیدن به سطح محبوبیت ChatGPT راه زیادی در پیش دارد. این شرکت با استفاده از مدل زبان جدید خود، PALM، به بهبود Bard از طرق مختلف ادامه می‌دهد و با به‌روزرسانی‌های اخیر آن را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است.

گوگل همچنین یک صفحه “آزمایش به روز رسانی” ایجاد کرد تا تغییرات چت بات خود را با افزودن ویژگی های جدید و رفع اشکالات ردیابی کند. قابلیت‌های برنامه‌نویسی اخیر Bard نشان می‌دهد که چگونه گوگل تلاش می‌کند با بهبود مداوم این چت هوش مصنوعی و البته با ادغام آن با سایر محصولات گوگل، زندگی را برای کاربرانش آسان‌تر کند تا آن را به منبعی جذاب برای کسانی که می‌خواهند کدنویسی کنند تبدیل کند.


دیدگاهتان را بنویسید