اولین لباس ها توسط افراد باهوش چگونه تولید شد؟

یافته های جدید باستان شناسی نشان می دهد: چگونه انسان های خردمند یا هموساپین ها ابتدا از پوست حیوانات استفاده می کردند و از آن برای ساختن لباس برای خود استفاده می کردند. بر این اساس، اعلام شد که مردان خردمند احتمالاً از استخوان حیوانی 39600 ساله ای که در محوطه ای از دوران پارینه سنگی در کاتالونیای اسپانیا پیدا شده است، به عنوان تخته ای برای سوراخ کردن پوست چرم استفاده کرده اند. استخوانی که احتمالاً از لگن یک پستاندار بزرگ مانند اسب یا سایر گیاهخواران مشابه خارج شده است، دارای بیست و هشت علامت سوراخ است که برخی از آنها فاصله دارند.
یک تیم بین المللی از محققان این اسکارها را بررسی کردند و چگونگی سوراخ شدن پوست با ابزارهای سنگی و استخوانی را آزمایش کردند تا مشخص کنند که آیا این زخم ها توسط انسان ساخته شده اند یا خیر.
نتایج تحقیقات این واقعیت را نشان می دهد که حتی قبل از ظهور سوزن، هومو ساپینس های اولیه قطعات چرمی را روی استخوان قرار می دادند تا با استفاده از بال استخوانی یا ابزارهای نوک تیز مشابه، پوست را سوراخ کنند. به این ترتیب می توان پوست های سوراخ شده را با طناب یا نخی که از الیاف طبیعی گیاهی یا احشاء ساخته شده است به هم گره زد و حتی نوارهایی از پوست حیوانات را برید و از آن لباس تهیه کرد.
لوک دویون، باستان شناس و محقق دانشگاه بوردو که در این مطالعات حضور داشت، گفت: «ما چند بال یا ابزار سنگی نوک تیز اینجا و آنجا داریم، اما اساساً هنوز چیز زیادی در مورد تکنیک های دوخت نمی دانیم. لباس.” وجود ندارد.
ما در حال حاضر برای اولین بار در حال مستندسازی تکنیکی هستیم که تا به امروز توسط جوامع سنتی و قبایل بدوی استفاده می شود.

  آموزش بازی با ماوس و کیبورد در Xbox Series X/S

در سال 2021، پس از حفاری در مراکش، باستان شناسان توانستند یکی دیگر از ابزارهای اولیه چرم کاری در دوران باستان را شناسایی کنند که به عنوان یکی از 10 اکتشاف برتر سال اعلام شد.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید