رئیس مایکروسافت: رقیب اصلی ChatGPT را باید در چین جستجو کرد!


برد اسمیت، رئیس مایکروسافت هشدار داد که سازمان‌ها و شرکت‌های تحقیقاتی چینی می‌توانند به رقبای اصلی ChatGPT در توسعه هوش مصنوعی تبدیل شوند. اسمیت در مصاحبه ای با Nikkei Asia گفت که چین برنامه های خوبی در رقابت برای نوآوری و تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی در زمینه هوش مصنوعی مولد دارد و از آن عقب نخواهد ماند.

رئیس مایکروسافت چین را رقیب اصلی در زمینه هوش مصنوعی مولد می داند

همانطور که می دانید، این روزها بحث در مورد هوش مصنوعی مولد با ظهور چت بات ChatGPT بسیار داغ شده است و بسیاری از شرکت ها و کشورها در تلاش هستند تا با این فناوری جدید همگام شوند. با این حال، رئیس مایکروسافت در حال حاضر سه شرکت را به عنوان فعالان برجسته فناوری شناسایی می کند: شریک OpenAI مایکروسافت، گوگل، و آکادمی هوش مصنوعی پکن. به گفته اسمیت، رقابت برای نوآوری در توسعه هوش مصنوعی «بسیار شدید» است و فاصله بین شرکت‌های پیشرو تقریباً ماه‌ها است، نه سال‌ها.

هوش مصنوعی مولد، که فناوری پشت ChatGPT است، توانایی تولید متن و تصاویر در سطح تقریباً انسانی را دارد. با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که این فناوری می‌تواند کارگران را از کار بیکار کند و با خودکار کردن بسیاری از مشاغل باعث تغییرات شغلی شود، یا برای انتشار اطلاعات نادرست، نقض حقوق مالکیت، به خطر انداختن حریم خصوصی و افشای اطلاعات حساس مورد استفاده قرار گیرد.

برد اسمیت
برد اسمیت، رئیس مایکروسافت

اسمیت معتقد است که راه حل چنین نگرانی هایی متوقف کردن نوآوری نیست، بلکه استفاده از محصولات نوظهور و بهبود آنهاست. او می گوید که مانند هر فناوری دیگری، هوش مصنوعی هم می تواند یک ابزار و هم یک سلاح مخرب باشد. او حملات سایبری را یکی از خطرات احتمالی این فناوری می داند.

  نظرسنجی بلیزارد در مورد اینکه مصرف کنندگان چقدر حاضرند برای Overwatch 2 بپردازند

اسمیت همچنین تاکید کرد که فناوری هوش مصنوعی می تواند مشکل کمبود نیروی کار را که یکی از بزرگترین چالش های آسیا است، حل کند. وی معتقد است در برخی از کشورهای در حال توسعه یا کمتر توسعه یافته جمعیت در سن کار درصد پایینی از جامعه را تشکیل می دهد و کیفیت زندگی سایر اقشار از جمله مستمری بگیران به نوعی به رشد اقتصادی ناشی از فعالیت افراد شاغل بستگی دارد. بنابراین نیاز به یافتن منابع جدید رشد بهره وری بسیار ضروری است.

به گفته آقای اسمیت، اگر بتوان بهترین و نخبه ترین ذهن جامعه را با بهترین تکنولوژی روز دنیا ترکیب کرد، می توان بر بسیاری از مشکلات جوامع بشری فائق آمد. او همچنین اشاره کرد که مایکروسافت در حال حاضر از هوش مصنوعی برای شناسایی حملات سایبری جدید و رهگیری آنها استفاده می کند. این شرکت همچنین از هوش مصنوعی برای شناسایی عملیات نفوذ سایبری دولت های خارجی و کمپین های اخبار جعلی استفاده می کند.


دیدگاهتان را بنویسید