معرفی مجموعه موقعیت های پیچیده (2023) | بازيگر سريال 24 بازگشت!

کیفر ساترلند که سال ها پیش با بازی جک بائر در سریال 24 قلب همه را به دست آورد، اکنون با نقش دیگری بازگشته است، اما در سریالی مشابه و جذاب تر به نام حفره خرگوش (وضعیت پیچیده).

ابتدای سال 2021 بود که سرویس استریم پارامونت پلاس ساخت یک سریال جاسوسی و ترسناک را در دستور کار قرار داد. در ابتدا کیفر ساترلند برای نقش اصلی انتخاب شد و جان ریکوشت و گلن فیکارا خالقان اصلی شدند. کارگردانان This Is Us و WeCrashed که قبلا در زومجی حضور داشتند. با گذشت زمان بازیگران دیگری از جمله متا گلدینگ، انید گراهام، راب یانگ، والت کلینک، چارلز دنس و … به تیم هنرمندان سریال «حفره خرگوش» (وضعیت پیچیده) پیوستند و شروع به کار کردند.

به گفته خود کیفر ساترلند، این مجموعه از چندین اثر سیاسی و ترسناک مشابه دیگر الهام گرفته شده است. از آن جمله می توان به فیلم سه روز کندور، فیلم کاندیدای منچوری، فیلم مرد ماراتون و فیلم نمای اختلاف منظر اشاره کرد. سازندگان سریال در مورد موقعیت های پیچیده کار خود را از همان ابتدا شروع کردند با این هدف که اثر جدیدشان در رتبه های پربیننده ترین سریال ها در رتبه های اول قرار گیرد و موفقیت های زیادی را برایشان به ارمغان آورد. در حالی که این هدف هر سازنده ای است، آنها تا حدودی موفق شده اند.

جان ویر به همراه دوست دوران کودکی اش در سریال سوراخ خرگوش

منتقدانی که فیلم را دیدند، نقدهای نسبتا خوبی به آن دادند و نظرات مثبت بسیاری را ثبت کردند. به طور کلی، منتقدان بر این باورند که اگرچه سریال با موقعیت های پیچیده بارها و بارها به پیچیدگی خاصی در داستان می پردازد، اما کیفر ساترلند تا پایان داستان آنقدر جذاب و تاثیرگذار به نظر می رسد که بیننده می تواند چشمانش را روی برخی سوالات ببندد. شناخته شده ترین سریال کیفر ساترلند یعنی 24 در سال 2001 شروع شد و در سال 2010 به پایان رسید و حالا بعد از این همه سال، A Complicated Situation اولین سریال اکشن و ترسناک اوست.

  نقش بندیکت کامبربچ در سریال جدید نتفلیکس

سری Rabbit Hole در واقع بیش از هر چیز نشان می دهد که چقدر به ظهور مجدد ساترلند در ژانر جاسوسی و ترسناک نیاز داشتیم. وضعیت مخمصه تفاوت چندانی با سری 24 ندارد. ساترلند در این سریال نقش یک جاسوس قراردادی و شرکتی به نام جان ویر را بازی می کند که در کار خود حرفه ای است. درست زمانی که فکر می کند همه چیز طبق برنامه پیش می رود، خودش را تا گردن در یک توطئه بزرگ می بیند. در این سریال فیگورهای سایه و دست هایی در پشت پرده وجود دارد.

کیفر ساترلند با متا گولدینگ در حفره خرگوش

مثل همیشه شخصیت هایی در داستان هستند که در موقعیت های پرتنش به این سو و آن سو می روند و هدفون های خاصی در گوش دارند. صحنه‌هایی در داستان وجود دارد که جان ویر، مانند ما، متوجه می‌شود که اتفاقی فاجعه‌بار در شرف وقوع است، اما کاری از دست او و ما نمی‌توان انجام داد. با این اتفاق، ما مجبوریم با حسرت تماشا کنیم. سریال با موقعیت های پیچیده بارها و بارها با داستانش نشان می دهد که هیچ چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. ویر که خود را یک جاسوس بسیار حرفه ای می داند در یکی از پرونده هایش به مشکلات خطرناکی می رسد.

او نقشه خطرناکی از نیروهای قدرتمند را کشف می کند و متوجه می شود که آنها می توانند جمعیت را کنترل کنند و قدرت تضعیف دموکراسی را دارند. از آنجایی که او به اطلاعات فوق محرمانه دسترسی دارد، متهم به قتل می شود و یک تعقیب و گریز گسترده آغاز می شود و راهی جز فرار برای او باقی نمی گذارد. جان ویر در چنین شرایطی که دیگر به کسی اعتماد ندارد و واقعیت را یک محاسبه وارونه می‌بیند، سخت تلاش می‌کند بفهمد چه چیزی و چه کسی واقعی است و چه چیزی واقعی نیست.

  انتشار اولین تریلر انیمیشن جدید پیکسار و دیزنی به نام Elemental

کیفر ساترلند در نقش جان ویر در حفره خرگوش

جان ویر در تمام زندگی خود با بی اعتمادی و فریب مواجه بوده است. حالا آیا او می تواند به تیمی از متحدان عجیب و غریب اعتماد کند تا به آنها کمک کنند تا دشمنی را که پیوند عمیقی با گذشته خود دارد، سرنگون کنند؟ چه کسی قصد دارد از اطلاعات ما علیه ما استفاده کند؟ جان ویر ما را با خود به دنیایی از نظارت، اطلاعات نادرست، و همچنین فریب و نیرنگ می برد تا مردی را که در مرکز این نقشه بزرگ قرار دارد، کشف کند. ما باید هرچه زودتر جلوی این دشمن را بگیریم تا دیر نشده باشد.

جان ویر از کیفر ساترلند قهرمانی نیست که همه ما فکر می کنیم. او می جنگد؛ حرف های مضحک و خنده داری می زند; او در دعوا با یک سری از نوجوانان شکست می خورد. و در کل به نظر می رسد ساترلند با این نقش سرگرم است. شاید تنها انتقادی که بتوان به این سریال وارد کرد این است که خیلی مشخص نیست که می خواهد چه باشد. به نظر می رسد شرایط پیچیده سفر خود را با یک چیز آغاز کرد، سپس به مرور زمان مدام می خواست دل همه را به دست آورد و رگه هایی از ایده همه در آن دیده می شود.

در اثر این اتفاق سریالی ساخته شد که گاهی اصلا معلوم نیست ساختارش چیست و چه می خواهد باشد. اما به طور کلی، هنوز هم جذابیت های خود را دارد و نمی توان آن را از لیست تماشای شما حذف کرد. صحنه های اکشن، داستان دلهره آور و بازی بازیگران از یک سو، حضور جذاب کیفر ساترلند در این ژانر، برخورد او با چنین موقعیت پیچیده و بلاهایی که مدام بر سر او می آید، از سوی دیگر; نکات مثبت سریال “وضعیت پیچیده” بیشتر از نکات منفی است… پس نمی توان آن را از دست داد.

  کیلیان مورفی و رابرت داونی جونیور در فیلم جدیدی از اوپنهایمر کریستوفر نولان

سریالی شبیه به سریال موقعیت های پیچیده

کاور قسمت 24 با کیفر ساترلند

سری 24

  • بازیگران: کیفر ساترلند، لزلی هوپ و سارا کلارک
  • ژانر. دسته: اکشن، جنایی و درام
  • سال صدور: 2001 تا 2010

خلاصه داستان: جک بائر که یک مامور ضد تروریسم است، باید با زمان مسابقه دهد تا توطئه های تروریستی را خنثی کند و کشورش را از بلایای بزرگ نجات دهد.


هالیدی گرنجر و کالوم ترنر در فیلم The Capture

سریال گرفتن

سریال اسارت

  • بازیگران: هالیدی گرنجر، کالوم ترنر و بن مایلز
  • ژانر. دسته: جنایی، مرموز و وحشتناک
  • سال صدور: 2019 تاکنون

خلاصه داستان: پس از اینکه حکم قتل شان امری در افغانستان به دلیل ناکافی بودن مدارک ویدئویی لغو شد، او اکنون مردی آزاد است و می تواند نزد دختر کوچکش به خانه بازگردد. اما وقتی فیلم دوربین مداربسته از یک شب در لندن فاش می شود، زندگی آنها به طرز وحشتناکی تغییر می کند. خیلی زود او باید دوباره برای آزادی خود بجنگد. به زودی کارآگاهی به نام ریچل کری برای بررسی پرونده آنها استخدام می شود. او به سرعت متوجه می شود که گاهی اوقات دیدگاه می تواند حقیقت را تغییر دهد. آیا او می تواند به شان امری اعتماد کند؟


کلر دینز با اتصال بی سیم در گوش در سریال میهن

سریال میهن

سریال میهن

بازیگران: کلر دینز، مندی پتینکین و دیمین لوئیس

سال صدور: 2011 تا 2020

خلاصه داستان: نیکلاس برودی، یک گروهبان نیروی دریایی، هم یک قهرمان ممتاز و هم یک تهدید جدی است. از سوی دیگر، ما کری ماتیسون را داریم که یک مامور سیا است. اگرچه او دوقطبی است، اما در رشته خود بهترین است. درگیری ها و برخوردهای ظریف اما پیچیده ای که این دو شخصیت انجام می دهند بر اساس دروغ ها، سوء ظن ها و خواسته های آنهاست. سریال بسیار جذاب، احساسی و ترسناک میهن نیز حول این درگیری ها می چرخد; سریالی که نشان می دهد چیزی جز سرنوشت این ملت در خطر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید