همه روش های ارسال مکان

اگر می خواهید برای اولین بار شخصی را ببینید یا یکی از اعضای خانواده را در شهر ملاقات کنید، ارسال مکان می تواند برای شما مفید باشد. گاهی اوقات لازم است موقعیت مکانی خود را برای مدت طولانی تری ارسال کنید، نه فقط برای یک لحظه. اگر به دنبال ارسال موقعیت مکانی خود به سرویس های مختلف هستید، کار سختی نخواهید داشت.

نحوه ارسال موقعیت مکانی به نقشه گوگل

از طریق گوگل گوشی های هوشمند به طور مداوم مکان کاربران خود را ردیابی می کنند. این موضوع در گذشته بارها در خبرها بوده است. اما مهمترین مزیت آن امکان ارسال موقعیت مکانی برای دوستان و خانواده است. Google Maps محبوب ترین است این اپلیکیشن نقشه یاب جهان است و تقریبا تمامی کاربران موبایل با آن آشنایی دارند.

برای ارسال موقعیت مکانی به گوشی های اندروید و اپل آیفون، فقط چند مرحله ساده را دنبال کنید.

سئو کول

1. اپلیکیشن Google Map را در گوشی خود باز کنید و پس از ضربه زدن روی عکس پروفایل، وارد حساب کاربری گوگل شوید.

2. بر روی گزینه Share location کلیک کنید و مکان را به اشتراک بگذارید. سپس می توانید انتخاب کنید که چه مدت مکان شما منتشر شود.

3. افرادی را که می خواهید موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک بگذارید انتخاب کنید. در این مرحله باید اجازه دسترسی به لیست مخاطبان Google Maps را بدهید. سپس می توانید موقعیت مکانی خود را برای کل مخاطبان خود ارسال کنید.

4. اگر می‌خواهید موقعیت مکانی خود را با شخصی که حساب Google ندارد به اشتراک بگذارید، روی Copy to Clipboard در Android ضربه بزنید و پیوند را از طریق پیام ارسال کنید. در iPhone، روی گزینه های بیشتر ضربه بزنید تا پیوند را برای دیگران ارسال کنید.

  انتشار اولین تصاویر کارت گرافیک Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti

در صورت تمایل می توانید لیست افرادی را که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند از طریق تب اشتراک گذاری موقعیت مکانی مشاهده کنید. اگر موقعیت مکانی خود را نیز به اشتراک بگذارند، تصویر نمایه آنها را خواهید دید.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتس اپ

اگر طرف مقابل شما از WhatsApp استفاده می کند، مراحل زیر را برای ارسال موقعیت مکانی دنبال کنید:

سئو کول

1. واتس اپ را باز کنید و وارد قسمت Chats شوید و به صفحه چت فرد مورد نظر بروید.

2. در آیفون روی گزینه plus (+) و در اندروید روی گزینه paper clip ضربه بزنید. سپس گزینه Location را انتخاب کنید.

3. برای ارسال موقعیت مکانی خود به دیگران، روی ارسال موقعیت فعلی خود ضربه بزنید. با ضربه زدن به اشتراک گذاری مکان زنده، می توانید مکان زنده را ارسال کنید. مکان زنده از 15 دقیقه تا 8 ساعت فعال است.

نحوه ارسال لوکیشن در تلگرام

ارسال لوکیشن در تلگرام به آسانی واتس اپ است. در تلگرام می توانید علاوه بر چت های خصوصی، مکان را در چت های گروهی نیز ارسال کنید.

سئو کول

1. تلگرام را باز کنید و وارد صفحه چت شخص مورد نظر شوید. در صفحه چت، روی نماد گیره کاغذ ضربه بزنید.

2. در مرحله بعد گزینه Location را انتخاب کنید.

3. با انتخاب گزینه Share my current location موقعیت شما ارسال می شود. گزینه Share My Live Location برای ارسال مکان زنده امکان پذیر است.

نحوه ارسال مکان به Find My iPhone

اگر شما و دوستانتان از دستگاه های اپل استفاده می کنید، می توانید از برنامه Find My برای ارسال موقعیت مکانی خود استفاده کنید.

  ساخت یک انیمه Creed برای اسپین آف های بیشتر از فرنچایز Rocky

سئو کول

1. Find My app را باز کنید و گزینه People را انتخاب کنید و سپس اشتراک گذاری مکان را شروع کنید.

2. نام یا شماره شخصی را که می خواهید موقعیت مکانی به او ارسال شود وارد کنید و روی Send کلیک کنید. سپس می توانید تعیین کنید که چه مدت مکان به اشتراک گذاشته شود.

در همان قسمت افراد می توانید با استفاده از گزینه Stop sharing my location اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را متوقف کنید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید