خرید اکتیویژن بلیزارد احتمالا در روزهای آینده توسط رگولاتور بریتانیا تایید خواهد شد.

طبق یک گزارش جدید، CMA بریتانیا قرارداد بین اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را در روزهای آینده تایید خواهد کرد.

خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را می توان بزرگترین معامله در صنعت بازی تا به امروز دانست. در نتیجه، این خرید توسط مقامات نظارتی در سراسر جهان در حال بررسی است. اکنون به نظر می رسد بررسی های مهم ترین سازمان های نظارتی به پایان رسیده و نتایج نهایی آنها به زودی اعلام خواهد شد. یکی از بزرگترین مشکلاتی که می‌توانست مایکروسافت را از خرید اکتیویژن بلیزارد باز دارد، رای نهایی توسط سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) بود.

در واقع اگر این سازمان با این معامله مخالفت کند و تاثیر آن بر صنعت بازی را مضر بداند، تکمیل این خرید برای مایکروسافت دشوار خواهد بود. اکنون به نظر می رسد که در آینده چنین اتفاقی نخواهد افتاد. طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، این سازمان بریتانیایی تصمیم نهایی خود را در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در تاریخ 6 می (26 آوریل) اعلام خواهد کرد و احتمالاً این معامله را تایید خواهد کرد.

در اوایل سال جاری، CMA نگرانی‌هایی را در مورد آسیب‌هایی که این معامله به بازیکنان بریتانیا در نتیجه تحقیقات اولیه وارد می‌کند، مطرح کرد و گفت که این خرید می‌تواند تأثیر مخربی بر رقابت در صنعت بازی‌ها داشته باشد. با این حال، آژانس نظارتی ماه گذشته اعلام کرد که دیگر معتقد نیست این معامله به طور قابل توجهی رقابت در ارائه خدمات کنسول بازی را کاهش دهد. سونی در پاسخ به این بیانیه موضع CMA را «غافلگیرکننده، بی سابقه و غیرمنطقی» توصیف کرد.

  مهم ترین بازی های آوریل 1402 که نباید از دست بدهید

در همین حال، کمیسیون اروپا تصمیم نهایی خود را در مورد خرید احتمالی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در کمتر از یک ماه آینده به اشتراک خواهد گذاشت. بر اساس گزارش‌ها، این توافق احتمالاً توسط کمیسیون اروپا تأیید می‌شود.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید