گلکسی اس 24 اولترا از فناوری باتری خودروهای برقی استفاده خواهد کرد!


در حال حاضر حدود ده ماه تا عرضه گلکسی اس 24 اولترا فاصله دارد و این بدان معناست که توسعه قطعات داخلی گوشی باید به تدریج تکمیل شود تا زمان کافی برای تست و شروع فرآیند تولید داشته باشیم. طبق آخرین گزارش رسانه‌های کره‌ای، پرچمدار بعدی سامسونگ می‌تواند فناوری باتری جدیدی را که از صنعت خودروهای الکتریکی قرض گرفته شده است، به ارمغان بیاورد. با دی جی همراه باشید.

نشریه کره ای The Elec ادعا می کند که بخش SDI سامسونگ که مسئول تحقیق و توسعه باتری است، به دنبال معرفی فناوری باتری انباشته به گوشی های هوشمند است. در این فناوری به جای تغییر محتوای شیمیایی باتری، نحوه چیدمان سلول ها تغییر می کند تا با افزایش چگالی انرژی، ظرفیت باتری در همان حجم افزایش یابد. خودروی الکتریکی آئودی Q8 e-tron از فناوری مشابه در باتری 114 کیلووات ساعتی خود استفاده می کند، در حالی که سازنده باتری چینی CATL حتی موفق به طراحی یک باتری 140 کیلووات ساعتی شده است.

باتری گلکسی اس 24 اولترا

بدیهی است که باتری‌های گوشی‌های هوشمند در محیط بسیار متفاوتی نسبت به خودروهای الکتریکی کار می‌کنند، اما این گزارش ادعا می‌کند که با فناوری جدید می‌توان انتظار بهبود 10 درصدی در تراکم و در نتیجه ظرفیت را داشت. البته این لزوماً به این معنی نیست که به جای باتری نسل فعلی 5000 میلی آمپر ساعتی، در گلکسی اس 24 اولترا شاهد باتری 5500 میلی آمپر ساعتی خواهیم بود. در عوض، سامسونگ می تواند از فناوری جدید استفاده کند و همان ظرفیت را در یک سلول کوچکتر طراحی کند و در نتیجه فضای بیشتری را برای سایر اجزای داخلی فراهم کند یا حتی گوشی هوشمند را کوچکتر کند.

  MultiVersus پرفروش ترین بازی جولای 2022 در آمریکا است

باتری‌های مونتاژ شده معمولاً یکی از اولین قطعاتی هستند که در طول فرآیند توسعه تلفن هوشمند به بیرون درز می‌کنند، بنابراین به احتمال زیاد به زودی شاهد نشت اطلاعات بیشتر در مورد Galaxy S24 Ultra خواهیم بود. در همین حال، علاوه بر فناوری باتری جدید، قبلاً شنیده بودیم که سری S24 می‌تواند با تنظیمات دوربین جدید و یک تراشه گرافیکی بسیار بهتر و پیشرفته‌تر عرضه شود.


دیدگاهتان را بنویسید