با به‌روزرسانی جدید Google Authenticator، Google به شما این امکان را می‌دهد که در صورت گم شدن دستگاه، هرگز دسترسی به کدهای یکبار مصرف را از دست ندهید.

گوگل آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن Google Authenticator برای اندروید و iOS منتشر کرده است همگام سازی اختیاری سرویس رمز یکبار مصرف این شرکت با حساب کاربری گوگل این امکان را فراهم می کند پس از نصب این آپدیت، کافیست این اپلیکیشن را به اکانت گوگل خود متصل کنید تا در صورت گم شدن دستگاه، نگران گم شدن کدهای یکبار مصرف و سپس از دست دادن اکانت های خود نباشید.

در گذشته، اگر تلفن شما به سرقت رفته یا گم شده باشد و دیگر به برنامه Google Authenticator دسترسی نداشته باشید، نمی‌توانید وارد حساب‌هایی شوید که تأیید صحت دو مرحله‌ای را با آن تنظیم کرده بودید. اکنون این به‌روزرسانی به کاربران کمک می‌کند تا برای فعال کردن این ویژگی راحت‌تر حرکت کنند و نگران گم شدن دستگاهی نباشند که این برنامه روی آن نصب شده است.

این به‌روزرسانی استفاده از Google Authenticator را آسان‌تر می‌کند

در حالی که همگام سازی Authenticator با یک حساب Google چیز خوبی است، اکنون باید مراقب حساب Google خود باشید. زیرا دسترسی هکرها به این حساب می تواند برابر با دسترسی به تمام حساب های شما باشد. این غول دنیای فناوری احتمالاً به همین دلیل در برابر انتشار این ویژگی مقاومت کرده است.

ابزارهای رقیب تولید رمز عبور یک‌بار مصرف، از جمله Microsoft Authenticator، مدت‌هاست که از پشتیبان‌گیری ابری برای این کلیدها پشتیبانی می‌کنند. با این حال، با توجه به محبوبیت بیشتر برنامه Google، این ممکن است کاربران بیشتری را به استفاده از روش‌های احراز هویت دو مرحله‌ای سوق دهد.

البته غول Mountain View همچنان ترجیح می دهد به طور کلی استفاده از رمزهای عبور را کنار بگذارد و این مکانیسم را با فناوری هایی مانند Passkeys جایگزین کند. اما به نظر نمی رسد که به این زودی اتفاق بیفتد و همچنان بهتر است از یک رمز عبور یک بار مصرف برای محافظت از حساب های خود استفاده کنید.

  Spider-Man 2 یک قدم به اتمام نزدیکتر است

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید