روش فعال کردن عملکرد اتصال در پیام رسان های داخلی

ارتباط داخلی بین پیام رسان ها (ارتباط متقابل) یا MXP به معنای امکان ارسال پیام از مبدا پیام رسان ایرانی به سایر پلتفرم های محلی مشابه است که سرانجام پس از چندین ماه انتظار در روز شنبه 2 اردیبهشت ماه چهار پیام رسان داخلی، بله ، ایتا، گپ و ایتا به یکدیگر متصل بودند.
در مورد نحوه عملکرد این سرویس گفته شد که دو روش کلی برای انجام ارتباط داخلی بین پیام رسان ها یا mxp وجود دارد. روش خودکار که در آن سرور mxp به طور خودکار مطلوب ترین مقصد را برای ارسال پیام انتخاب می کند.

اما در روش دستی، فرستنده پیام ابتدا از سکوهایی که گیرنده پیام در آن عضویت دارد آگاه می شود، سپس مسیر ارسال پیام به مبل خود را انتخاب می کند و مکالمه به کاناپه منتقل می شود. پیام رسان به انتخاب فرستنده طبق اعلام مسئولان مربوطه فاز اول این طرح ارسال متن و فایل است و تکمیل کانال و گروه در مراحل بعدی است. در حال حاضر چهار پیام رسان در این زمینه پیشتاز هستند و قرار شد پس از آپدیت جدید این قابلیت به پیام رسان ها اضافه شود. در واقع این قابلیت به گونه ای است که در زمان انتشار نسخه جدید پیام رسان ها به صورت غیرفعال در پیام رسان ها وجود خواهد داشت. حال پس از گذشت چند ماه اعلام شده است که این قابلیت در پیام رسان های داخلی تعبیه شده است.

نحوه فعال کردن قابلیت اتصال
کاربرانی که قصد استفاده از این قابلیت را دارند ابتدا پیام رسان خود را به آخرین نسخه به روز کنند سپس به تب تنظیمات و حریم خصوصی مراجعه کرده و گزینه ارتباط با سایر پیام رسان ها را فعال کنند. پس از این مرحله باید به تب مخاطبین رفته و پس از به روز رسانی، مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و سپس برای آنها پیام ارسال کنید. لازم به ذکر است که برای برقراری ارتباط با دیگران، مخاطبان شما باید این قابلیت را در پیام رسان های خود فعال کنند.

  Elden Ring در صدر لیست بازی های رها شده و تمام شده برای سال 2022 قرار دارد

بنابراین، شخصی، به عنوان مثال، شخصی که از برنامه پیام‌رسانی داخلی «بله» استفاده می‌کند، می‌تواند از طریق همان پیام‌رسان برای کاربری که عضو پلتفرم فارسی دیگری مانند «ایتا» است یا شخصی که عضو آن است، پیام ارسال کند. پلت فرم “Ita” برای سایر کاربرانی که از پیام رسان های دیگری مانند Gap و iGap برای ارسال پیام استفاده می کنند.

پیش از این عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال پیام رسان های داخلی را یکی از نیازها و الزامات شبکه های اجتماعی داخلی دانسته بود و گفته بود با نصب پیام رسان داخلی می توان با سایر بسترهای داخلی ارتباط برقرار کرد و این مشکل منجر به تقویت پیام رسان های داخلی

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید