درمان کامل سرطان مغز در موش

گروهی از دانشمندان ژل جدیدی ساخته اند که نه تنها می تواند سرطان مغز (گلیوبلاستوما) را از بین ببرد، بلکه از بازگشت تومورها نیز جلوگیری می کند. زمانی که این دارو روی مدل های حیوانی آزمایش شد، توانست تمام نمونه ها را درمان کند.

محققان دانشگاه جان هاپکینز یک ژل ضد سرطان ساخته اند که به گفته آنها ممکن است موثرترین درمان برای گلیوبلاستوما در طول تاریخ؛ زیرا این ژل می‌تواند از رشد تومور حتی در قسمت‌هایی از مغز که درمان‌های سنتی ضد سرطان و جراحی در آن‌ها مؤثر نیستند، جلوگیری کند.

“ما معمولا میزان بقا 100٪ ما آن را در موش‌های مبتلا به این بیماری نمی‌بینیم.» در نتیجه، این درمان می‌تواند برای بیماران بسیار مهم و حیاتی باشد.

در حال حاضر، ایمپلنت مغزی تایید شده توسط FDA به نام Giladel محبوب ترین درمان برای گلیوبلاستوما است. پروفسور تایلر که در دهه 1990 در ساخت این ایمپلنت نقش داشت، می گوید ژل جدید آنها حتی بهتر از Giladel عمل می کند.

سئو کول

این ژل جدید از دو طریق با سرطان مبارزه می کند

دلیل موفقیت این درمان احتمالاً این است که این ژل جدید به هر دو صورت عمل می کند شیمی درمانی و ایمونوتراپی ابزار این محصول با ترکیبی از داروی ضد سرطان پاکلیتاکسل و آنتی بادی aCD47 ساخته شده است.

اولین دارو یک داروی شیمی درمانی است که در سرطان تخمدان، ریه و سینه استفاده می شود. داروی دوم همچنین به ماکروفاژها حمله می کند که با محافظت از سلول های سرطانی به رشد تومورها کمک می کند.

محققان در آزمایشات خود ابتدا تومورها را از مغز خارج کردند و سپس فضای آنها را با ژل پر کردند. این باعث شد سلول های سرطانی نتوانند دوباره رشد کنند و تومور تشکیل دهند. علاوه بر این، زمانی که دانشمندان سعی کردند به صورت دستی تومورها را در مغز موش ها بکارند، سیستم ایمنی بدون نیاز به دارو یا مداخله درمانی سلول های سرطانی را از بین برد.

  Google I/O یا Google AI؟ مشکل از موارد زیر است!

البته آزمایشات نشان می دهد که این روش بدون جراحی چندان موثر نیست. زمانی که محققان بدون جراحی ژل را مستقیماً روی تومورها قرار دادند، تنها 50 درصد از نمونه ها زنده ماندند. فقدان تومور ظاهرا به ژل زمان کافی برای فعال شدن می دهد.

اکنون محققان قصد دارند آزمایشات بالینی را روی انسان آغاز کنند. نتایج این تحقیق در مجله PNAS منتشر شده است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید