ظاهراً مایکروسافت اج اطلاعات مربوط به وبگردی شما را به Bing ارسال می کند

مایکروسافت قابلیتی را به مرورگر Edge اضافه کرده است که به کاربران امکان می دهد تولیدکنندگان محتوا را دنبال کنند. اما به نظر می رسد این قابلیت که به صورت پیش فرض نیز فعال است دچار مشکل شده و آدرس تمامی سایت هایی را که بازدید می کنید به سرورهای بینگ ارسال می کند.

در شرایطی که اضافه شدن قابلیت های هوش مصنوعی بینگ به مرورگر اج باعث شد تا کاربران توجه بیشتری به این مرورگر داشته باشند، حالا مشکلی پیش آمده که می تواند برای مایکروسافت دردسرساز شود. به گفته کاربران Reddit، ظاهراً مرورگر Edge سایت ها را به آن هدایت می کند سرور Bing API می فرستد

کاربران Reddit گفتند که نمی توانند بفهمند چرا مایکروسافت چنین کاری را انجام می دهد. با این حال، یک مهندس نرم افزار به نام “رافائل ریورا” متوجه شد که این مشکل به دلیل این است عملکرد نامناسب یک ویژگی جدید در مرورگر Edge ظاهر شده است.

ریورا در گفتگو با The Verge گفت: «Microsoft Edge یک ویژگی ردیابی ایجادکننده محتوا دارد که به طور پیش‌فرض فعال است. به نظر می رسد هدف توسعه دهندگان این ویژگی این بوده است که بینگ بداند چه زمانی به صفحات خاصی مانند YouTube، Verge و Reddit می روید. اما ظاهراً این ویژگی به درستی کار نمی کند و در عوض URL تمام سایت هایی که بازدید می کنید به Bing ارسال می شود.

ردیابی سازنده محتوا را در مایکروسافت اج غیرفعال کنید

لازم به ذکر است که در صورت غیرفعال کردن این قابلیت مشکل ارسال آدرس سایت به بینگ حل می شود. مایکروسافت در مورد صدور این گزارش ها می گوید مطلع و تاریخ را مطالعه می کند. با این حال، در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد دلیل ارسال این آدرس ها به Bing در دسترس نیست.

  پیش نمایش زنده زومیت از راه اندازی برنده جایزه Samsung Galaxy S23. چهارشنبه از ساعت 21:00

بنابراین تا زمانی که بررسی این شرکت به پایان نرسیده و این موضوع برطرف شود، بهتر است این قابلیت را در مرورگر خود غیر فعال کنید. برای این کار کافیست به قسمت تنظیمات بروید. به تب Privacy, Search and Services بروید و به تب Services نگاه کنید. سپس گزینه نمایش پیشنهاداتی برای دنبال کردن سازندگان در Microsoft Edge غیر فعال کردن

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید