معامله خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در بریتانیا مسدود شد

برخلاف انتظارات قبلی، سازمان رقابت بریتانیا خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید نکرده است.

در اتفاقی عجیب و غیرمنتظره در روزهای اخیر، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) به تازگی اعلام کرده است که از ادغام پیشنهادی Activision Blizzard با مایکروسافت جلوگیری می کند. زیرا مایکروسافت نتوانست مشکلات مربوط به بازار بازی های ابری را حل کند. این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: «تصمیم نهایی برای مسدود کردن این معامله پس از آن صورت می گیرد که راه حل پیشنهادی مایکروسافت نتوانست به طور موثر نگرانی های بخش بازی های ابری را که در تحقیقات اولیه CMA در ماه فوریه نیز برجسته شده بود، برطرف کند.

تنظیم‌کننده رقابت بریتانیا دلایل نگرانی را به شرح زیر بیان کرد: «کلاد به گیمرها در بریتانیا اجازه می‌دهد از خرید کنسول‌های بازی و رایانه‌های شخصی گران قیمت خودداری کنند و به آنها انعطاف‌پذیری و انتخاب بیشتری در نحوه بازی‌شان می‌دهد. “اجازه دادن به مایکروسافت برای داشتن چنین موقعیت بزرگی در بازار بازی های ابری در حالی که به سرعت در حال رشد است، نوآوری مورد نیاز برای توسعه این قابلیت ها را خفه می کند.”

گزارش آن سازمان در مورد تلاش‌های مایکروسافت برای رسیدگی به این نگرانی‌ها همچنین شامل ارجاعی است که توضیح می‌دهد پذیرش پیشنهاد ردموندی مستلزم درجه‌ای نظارت از سوی تنظیم‌کننده‌های رقابت است: «از آنجایی که این تصمیم فقط برای بخش خاصی از کارهای Activision اعمال می‌شود، که فقط در برخی از خدمات بازی ابری است. به ویژه برای خرید در فروشگاه های آنلاین خاص، خطر قابل توجهی از عدم توافق و درگیری بین مایکروسافت و ارائه دهندگان خدمات بازی ابری وجود دارد. به خصوص در یک دوره ده ساله در یک بازار به سرعت در حال تغییر.”

  HTC U23 Pro با دوربین 108 مگاپیکسلی معرفی شد

اکتیویژن بلیزارد قهرمانان

این سازمان همچنین نوشت: «تصویب تصمیم مایکروسافت مستلزم درجه ای از نظارت توسط CMA است. در مقابل، جلوگیری از این ادغام به نیروهای بازار این امکان را می دهد که به طور موثر به فعالیت خود ادامه دهند و توسعه بازی های ابری را بدون نیاز به مداخله تنظیم کننده های رقابت شکل دهند. لازم به ذکر است که بیانیه کامل این سازمان از این لینک قابل مطالعه است.

در آینده بابی کوتیکمدیرعامل اکتیویژن بلیزارد به تصمیم این بخش واکنش نشان داد. او در یک ایمیل داخلی که به صورت عمومی منتشر شد، گفت که نتیجه آن خبری نیست که آنها می‌خواستند، اما هنوز نتیجه نهایی معامله اعلام نشده است. Kotick همچنین تأیید کرد که این تصمیم بر خلاف مایکروسافت خواهد بود: «ما به پرونده خود اطمینان داریم زیرا حقایق طرف ما هستند. این معامله برای رقابت خوب است.”

بیشتر سخنرانی Kotick بر مزایای این معامله برای بازار فناوری بریتانیا متمرکز بود: «در زمانی که بازارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در حال رونق هستند، می‌دانیم که بازار بریتانیا از قدرت مایکروسافت و در هر دو زمینه و توانایی ما برای استفاده فوری از این فناوری‌ها.” “در عوض، اگر تصمیم CMA پابرجا باشد، سرمایه‌گذاری، رقابت و ایجاد شغل در صنعت بازی بریتانیا را خفه می‌کند.”

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد

لولو چنگ ماسروی، مدیر روابط عمومی و معاون اجرایی اکتیویژن بلیزارد وی در توییتر نوشت: این گزارش برای شهروندان بریتانیایی که با چشم‌انداز اقتصادی بدی روبرو هستند، ضرری است و ما باید استراتژی رشد بریتانیا را مورد ارزیابی مجدد قرار دهیم.

کوتیک افزود: «این ادغام یک فرآیند پیچیده است و من می دانم که من تنها فردی نیستم که از مشکلات و تاخیرها ناامید شده ام. ما به فرهنگ شرکتی عادت داریم که به سرعت برای دستیابی به اهداف بزرگ حرکت می کند. بنابراین زمانی که نتوانیم کارها را با سرعت انرژی معمول خود انجام دهیم، سخت است. ما به تلاش برای بسته شدن ادامه خواهیم داد زیرا می دانیم این ادغام به نفع کارکنان ما، نیروی کار گسترده تر بریتانیا و بازیگران در سراسر جهان است.”

  تاریخ نمایش Disney's Disenchanted با بازی امی آدامز اعلام شد.

کوتیک گفت: “شخصاً هر کاری که بتوانم برای دفاع از خود و کمک به مقامات رقابت در درک پویایی رقابت در بازار ما انجام خواهم داد.” چیزی که به من اطمینان می دهد این است که چه به تنهایی و چه در شراکت با یک شرکت دیگر، ما یکی از قدرتمندترین شرکت ها در صنعت هستیم و آماده ادامه رشد و خلق آثار شگفت انگیز هستیم.”

نتیجه نهایی رقابت و سازماندهی بازار تکان دهنده است. همانطور که این سازمان چند هفته پیش در بخشی از یافته های اولیه خود اعلام کرد که این ادغام رقابت در بازی های کنسولی در بریتانیا را به میزان قابل توجهی کاهش نمی دهد. با این حال، همان گزارش همچنین بیان می کند که CMA همچنان نگران بازار بازی های ابری است. این نگرانی باعث شد که CMA از خرید Activision Blizzard King توسط مایکروسافت جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید