وزیر کشور به استانداران دستور داد به اپراتورهای نوری کمک کنند

در بحث پیشرفت فیبرهای نوری، عدم همکاری شهرداری ها برای ایجاد حفاری همواره مطرح است و همانطور که وزیر ارتباطات اعلام کرد دستور همکاری این نهاد با فعال به وزیر کشور صادر شد. اپراتورها برای تحقق این پروژه. «عیسی زارع پور» همچنین درباره موضوع تامین مالی این پروژه گفت: صندوق این پروژه بر اساس قانون بودجه سال جاری راه اندازی شد و مشکلی از نظر تامین مالی این پروژه وجود ندارد.

وزیر ارتباطات در نشست با روسای اپراتورهای مشمول طرح فیبر نوری به تبصره های قانون بودجه و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات برای پیشبرد اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: بر این اساس وزیر کشور دستورات لازم را برای کمک به تمامی فرمانداران و شهرداری های کشور در این پروژه صادر کرده است. وی به عدم اطلاع مردم از این پروژه و مزایای آن اشاره کرد و افزود: مجریان دست اندرکار این طرح باید مردم را از این طرح و مزایای آن آگاه کنند.

زارع پور در پاسخ به سوال مطرح شده از سوی برخی مدیران اپراتور در این جلسه، همچنین با اشاره به راه اندازی صندوق این پروژه بر اساس قانون بودجه سال جاری، گفت: با تصویب مفاد این قبض و واریز یک هزار میلیارد تومان کمک وزارت ارتباطات و بخشی از حق الامتیاز دولت از درآمدهای اپراتورها، در خصوص تامین مالی این پروژه در سال جاری مشکلی وجود ندارد و با این سازوکارها این مشکل حل می شود.

زارع پور تاکید کرد: تا پایان امسال ده میلیون خانوار و مشاغل تحت پوشش فیبر نوری قرار خواهند گرفت. وی همچنین از مدیران اپراتورهای مشمول این طرح خواست تا برنامه های خود را برای اتصال مدارس و دانشگاه ها به شبکه فیبر نوری ارائه و تا پایان شهریورماه در شهرستان های تحت پوشش این کار را انجام دهند.

  Silent Hill 2 Remake واقع گرایانه ترین حالات چهره را در این سری خواهد داشت

پروژه فیبر نوری در کشور در حال پیشرفت است در حالی که استفاده از کیفیت و سرعت این اینترنت با توجه به خدمات ارائه شده در کشور کاملا مشخص نیست. در واقع سرعت بالای این سرویس می تواند دقیقاً چنین خدماتی را به مشتریان ارائه دهد که قبلاً امکان پذیر نبود، علامت سوال بزرگ این پروژه است. برخی از فعالان این حوزه معتقدند که توسعه فیبرهای نوری برای آینده ارتباطات و 5G ضروری است و این توسعه باید برای آینده انجام شود. پیش از این مدیر مخابرات اعلام کرده بود که فیلترینگ باعث کندی توسعه فیبر نوری در کشور شده است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید