برنامه چت گروهی Microsoft Teams به رکورد 300 میلیون کاربر رسیده است


مایکروسافت اخیرا اعلام کرده است که پلتفرم کار تیمی و برنامه مدیریت تیم این شرکت به نام “تیم های مایکروسافت” با عبور از 300 میلیون کاربر فعال ماهانه به نقطه عطف جدیدی رسیده است. این خبر روز گذشته توسط ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در جریان گزارش مالی سه ماهه سوم سال مالی 2023 اعلام شد. رسیدن به 300 میلیون کاربر فعال ماهانه نشان دهنده رشد قابل توجه و محبوبیت مداوم تیم های مایکروسافت است که امروزه به ابزاری حیاتی برای مشاغل و افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. همانطور که نادلا همچنین اشاره کرد، استفاده از Teams در بالاترین حد خود قرار دارد و این پلتفرم توانسته سهم قابل توجهی در همه بخش‌ها از جمله کار تیمی، چت، جلسات و گفتگو داشته باشد.

مایکروسافت هوش مصنوعی مولد را با تیمز ادغام می کند

این خبر پس از گزارش‌های اخیر منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت در نظر دارد برنامه Teams را از مجموعه ابزارهای آفیس خود به مجموعه آفیس در اروپا تقسیم کند تا از تحقیقات ضدتراست جلوگیری کند. اگرچه این شرکت اعلام کرد که آماده ارائه “راه حل های عملی” برای رفع نگرانی های مقامات اتحادیه اروپا است، اما باید دید که مایکروسافت چه اقداماتی را برای رسیدگی به این وضعیت انجام خواهد داد.

تیم های مایکروسافت

با این حال، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه مایکروسافت بخواهد با تیمز بازی امنی داشته باشد وجود ندارد و حتی اخیراً اعلام شد که نسخه جدیدی از برنامه دسکتاپ ویندوز در اواخر سال 2023 منتشر می‌شود و عملکرد سریع‌تری را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تیم های مایکروسافت به زودی ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را از طریق Microsoft 365 Copilot به همراه سایر ابزارهای مجموعه آفیس دریافت خواهند کرد.

  DLC داستان Ghost برای Modern Warfare 2 احتمالاً در دست توسعه است

در حالی که اشتراک پولی Teams Premium از قبل ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند خلاصه‌سازی هوشمند را ارائه می‌دهد، اضافه شدن Copilot مطمئناً تیم‌ها را به سطح جدیدی می‌برد. در گزارش مالی اخیر مایکروسافت، نادلا اشاره کرد که هزاران مشترک پولی قبلاً برای Teams Premium ثبت‌نام کرده‌اند، که نشان‌دهنده تقاضای رو به رشد برای ابزارهای همکاری پیشرفته است.

پس از تجربه همه‌گیری ویروس کرونا و از آنجایی که این روزها دنیا با شرایط جدید کار از راه دور و ایجاد محیط‌های کاری ترکیبی سازگار شده است، تیمز به خوبی جایگاه خود را برای ارتباط و همکاری بین اعضای تیم دارد. رسیدن به رکورد 300 میلیون کاربر فعال ماهانه بدون شک چشمگیر است و همه ما هیجان زده هستیم که ببینیم این پلتفرم قدرتمند در ماه ها و سال های آینده چگونه تکامل خواهد یافت، به ویژه اینکه چگونه استفاده از فناوری هوش مصنوعی آن را متحول خواهد کرد.


دیدگاهتان را بنویسید