رد قرارداد Activision تاریک ترین روز برای مایکروسافت در 4 دهه حضور بریتانیا است

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در مورد مخالفت CMA با قرارداد اکتیویژن بلیزارد، این تصمیم را برای آینده توسعه فناوری در بریتانیا بسیار بد می داند.

روز چهارشنبه، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد که تصمیم گرفته است تا قرارداد ادغام 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard با مایکروسافت را به دلیل نگرانی در مورد آینده بازار بازی های ابری، مسدود کند. برد اسمیت، مدیر اجرایی مایکروسافت در مصاحبه ای با بی بی سی گفت که این تصمیم “احتمالا تاریک ترین روز در چهار دهه ما در بریتانیا” بوده است.

اسمیت در بخشی از این مصاحبه گفت: “این رویکرد به طور جدی انگیزه و اعتماد ما به رشد آینده تجارت فناوری بریتانیا را تضعیف می کند.” مردم از این تصمیم شوکه و ناامید شدند و اعتماد آنها به آینده فناوری در بریتانیا به شدت متزلزل شد.

او استدلال کرد که اگر بریتانیا می‌خواهد کشور را به مکانی تبدیل کند که در آن «تکنولوژی نه تنها شکوفا شود، بلکه ایجاد شود»، باید به نقش CMA و ساختار نظارتی آن نگاهی جدی بیندازد.

براد اسمیت مدیر عامل مایکروسافت

اسمیت افزود: «اینجا یک پیام واضح وجود دارد. اتحادیه اروپا نسبت به بریتانیا مکان جذاب تری برای شروع کسب و کار است.

در حالی که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا هنوز تصمیم نگرفته‌اند که آیا این معامله را تایید کنند یا خیر، مخالفت CMA به این معنی است که این معامله نمی‌تواند تکمیل شود. CMA در بیانیه خود در این باره نوشت: «کسب و کار Activivision در چندین بازار مختلف در هم تنیده شده است و بریتانیا را نمی توان از این نظر از بقیه جهان جدا کرد. بنابراین این تصمیم مانع از اجرای این توافق در سطح جهانی خواهد شد».

  معرفی سری Reboot از سازنده سری Modern Family

سارا کاردل، مدیر اجرایی CMA به بی بی سی گفت که با اظهارات اسمیت مخالف است. «من فکر می‌کنم این تصمیم واقعاً نشان می‌دهد که حفاظت از رقابت در بریتانیا چقدر مهم است و اینکه بریتانیا کاملاً آزاد و برای تجارت باز است.

سخنگوی ماکس بلین، نخست‌وزیر بریتانیا به خبرنگاران گفت که برد اسمیت، رئیس مایکروسافت اشتباه می‌کند که می‌گوید تصمیم برای مسدود کردن این معامله برای بریتانیا بد است. او همچنین افزود که بریتانیا به تعامل فعال با مایکروسافت ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید