رشد درآمد اکتیویژن بلیزارد Q1 2023

نتایج مالی اکتیویژن بلیزارد برای سه ماهه اول سال منتشر شده در سال 2023 که شاهد افزایش درآمد این شرکت هستیم.

اکتیویژن بلیزارد گزارش مالی خود را برای سه ماهه اول سال 2023 منتشر کرد 11 آوریل (31 مارس) اعلام شد. در این دوره، درآمد خالص شرکت 2.38 میلیارد دلار بود که 35 درصد بیشتر از 1.77 میلیارد دلار درآمد در سه ماهه اول سال 2022 بود. درآمد خالص از بخش های دیجیتال 2.16 میلیارد دلار بود.

در سه ماهه اول سال، میزان خالص فروش محصولات و خدمات به صورت دیجیتال یا فیزیکی نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش یافت و به 1.86 میلیارد دلار رسید. درآمد با این نرخ از بازی ها 1.29 میلیارد دلار بود. در مجموع درآمد شرکت در این دوره 70 درصد بیشتر از سال گذشته بوده و درآمد عملیاتی نیز 30 درصد افزایش یافته است.

به طور کلی، کاربران فعال ماهانه اکتیویژن بلیزارد (MAU) در این سه ماهه 368 میلیون نفر بود. رشد این فصل به دلیل عوامل متعددی است و با افزایش رزرو خالص برای Call of Duty، Candy Crush، Warcraft، Overwatch و Diablo مرتبط است. درآمد Activision نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش یافته است و به لطف Calaf Doti، درآمد عملیاتی تا سال 2022 سه برابر می شود.

فروش بازی های پریمیوم Callaf Duty در این مدت به طور قابل توجهی بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود. فروش محصولات درون بازی برای کنسول ها و رایانه های شخصی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در مورد Call of Duty Mobile نیز صدق می کند.

  فهرست فیلم های چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

بازی Call of Duty: Warzone 2

در فصل اول، بلیزارد با افزایش 62 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شد و به لطف آثاری مانند Warcraft، Overwatch و Diablo به درآمد 435 میلیون دلاری رسید. درآمد عملیاتی این بخش عموماً ثابت بود. تمدید اشتراک World of Warcraft توسط کاربران در غرب در مقایسه با بازه زمانی مشابه برای بسته های بازی جدید بیشتر است.

تعامل کاربر با Overwatch در مقایسه با سه ماهه راه‌اندازی Overwatch 2 تعدیل شد. ساعت‌های بازی تقریباً دو برابر سطح قبل از انتشار این بازی رایگان بود. فصل 3 که در ماه فوریه منتشر شد، شاهد حفظ کاربران قوی و سرمایه گذاری ثابت بازیکنان نسبت به فصل قبل بود.

بازی Diablo Immortal برای رایانه های شخصی و موبایل نیز در افزایش رزرو خالص بلیزارد در این مدت موثر بود و بازی روند ثابتی را در زمینه جذب کاربر، حفظ و سرمایه گذاری تجربه کرد. بازی استراتژی اکشن Warcraft: Arclight Rumble که توسط بلیزارد توسعه داده شده است نیز در تست های منطقه ای عملکرد خوبی داشت.

همچنین کینگ، بخش موبایل اکتیویژن نیز درآمد خالصی دارد 739 میلیون دلار بوده و نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.

بازی Diablo Immortal

در این صورت مالی بابی کوتیکمدیرعامل این شرکت همچنین درباره تصمیم مقامات رقابت بریتانیا برای جلوگیری از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت صحبت کرد و این تصمیم را نامتناسب، نامعقول و مغایر با شواهد دانست و گفت: ما معتقدیم که معامله ما با مایکروسافت به نفع رقابت و مصرف کنندگان خواهد بود. و ایجاد شغل در بازارهای سراسر جهان، به ویژه در بریتانیا. گزارش امروز CMA این حقایق را منعکس نمی کند و ما به شدت با مایکروسافت کار خواهیم کرد تا در صورت تجدید نظر این موضوع را تغییر دهیم.

  تصاویر رندر شده «Xiaomi 12T Pro» در کنار «Redmi Pad» منتشر شد.

مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد به این تصمیم اعتراض کند. پس از انتشار اخباری مبنی بر رد معامله توسط CMA، سهام اکتیویژن بلیزارد 10 درصد سقوط کرد. اما سهام مایکروسافت در آخرین گزارش مالی خود افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله، با وجود گزارش مالی مثبت، سهام اکتیویژن بلیزارد با قیمت 76.91 دلار معامله می شود. اگرچه قبل از اعلام تصمیم CMA به 86.99 دلار افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید