تزریق مایع به پنل OLED؛ یک راه حل خلاقانه برای ارائه بازخورد طبیعی تر در صفحه نمایش های لمسی

حرکات لمسی، مانند کشیدن انگشت یا ضربه زدن روی صفحه، روش اصلی تعامل ما با گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های مجهز به صفحه نمایش لمسی است. با این حال، این روش ها به اندازه تایپ روی صفحه کلید سخت افزاری یا انجام بازی با کنترلر راحت و لذت بخش نیستند. نام دو دانشمند است کریگ شولتز و کریس هریسون آنها با همکاری کارشناسان دانشگاه کارنگی ملون، برای حل این مشکل، نمایشگری ساخته اند که می تواند قسمت های خاصی را برجسته کند تا حس بهتری هنگام تایپ و فشار دادن کلیدهای لمسی ایجاد کند.

با قرار دادن فناوری FIG Flat Panel Haptics در زیر نمایشگرهای OLED، می توانید برجستگی هایی در برخی مناطق ایجاد کنید. تصور کنید قسمت هایی از صفحه پر از مایع شده و در مواقع لزوم برجستگی ایجاد می کند و در حالت عادی با تخلیه مجدد مایع، صفحه نمایشی کاملا استاندارد و صاف در اختیار دارید. این فناوری می تواند تجربه دلپذیرتر و بهتری را هنگام تایپ با صفحه کلید مجازی یا گیم پد مجازی در بازی ها ارائه دهد. من گزارش میدم Engadget، فناوری مذکور بازخورد لمسی مشابه موتور Taptic ایجاد می‌کند که نحوه تعامل کاربر هنگام بازی و کار با صفحه کلید و سایر عناصر رابط کاربری را بهبود می‌بخشد.

سئو کول

پمپ های الکترواسموتیک تعبیه شده در فناوری Flat Panel Haptics، معروف به EEOP، مجموعه ای از پمپ های سیال بر روی یک لایه نازک تحریک پذیر هستند که در دستگاه های مجهز به صفحه نمایش لمسی مانند گوشی های هوشمند، نمایشگر خودرو و غیره قرار می گیرند. هنگامی که دکمه ای در رابط کاربری نمایش داده می شود، بخشی از لایه EEOP با مایع پر می شود و سطح صاف صفحه نمایش 1.5 میلی متری نمایان می شود. با مخفی کردن دکمه ذکر شده در رابط کاربری، مایع از لایه EEOP خارج شده و سطح آن دوباره صاف می شود. تیم تحقیقاتی می گوید حدود یک ثانیه طول می کشد تا هر قسمت از صفحه نمایش با این محلول پر شود.

  Betwinner Bonus Seçenekleri Ve Şartları Betwinner

اگر مفهوم کلی Flat Panel Taptics آشنا به نظر می رسد، چندان تعجب آور نیست، زیرا طراحی اولیه آن ما را به یاد صفحه کلید Tactus می اندازد. نمونه اولیه فناوری FIG می تواند اشکال و اندازه های مختلفی را روی سطح نمایشگر ایجاد کند. تیم تحقیقاتی می‌گوید نازکی Taptics صفحه تخت آن را از سایر فناوری‌های مشابه متمایز می‌کند. تیم FIG برای ارائه یک ایده بهتر از نحوه کارکرد فناوری خود، ویدیویی را به اشتراک گذاشت که در آن اشاره کردند که مزیت اصلی راه حل جدید فشرده بودن و نازکی آن است. صفحه نمایش این تیم تحقیقاتی کمتر از 5 میلی متر ضخامت دارد و وزن بسیار کمی دارد.

محققان می گویند فناوری FIG Flat Panel Taptic معادل لمسی با نحوه عملکرد پیکسل ها بر روی صفحه نمایش است. EEOP در این راه حل، مانند پیکسل های صفحه نمایش LCD که نور پس زمینه را تنظیم می کنند، از مخزن مایع برای تزریق مایع به برخی از مناطق صفحه استفاده می کند.

دکمه های رابط کاربری در دستگاه های مجهز به صفحه نمایش لمسی دارای اشکال و اندازه های متفاوتی هستند که باعث می شود با فناوری FIG سازگاری کمتری داشته باشند. با این حال، در صورت توسعه این فناوری، تغییر بسیار مهمی در نحوه تعامل کاربران با صفحه نمایش های لمسی ایجاد می کند و تجربه دلپذیرتری از کار با پنل های لمسی را ارائه می دهد.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید