سونی به دنبال شکستن رکورد فروش کنسول پلی استیشن در یک سال است

سونی در طول سال امیدوار است 2023 رکورد فروش کنسول پلی استیشن را در یک سال خواهد شکست.

سونی انتظارات زیادی از کنسول پلی استیشن 5 دارد و می خواهد آن را در سال مالی جاری بفروشد 25 میلیون واحد برای شکستن رکورد. سونی طی آخرین گزارش مالی این شرکت ژاپنی اهداف خود را برای سال مالی جدید فاش کرد. سونی همچنین اضافه کرد که پلی استیشن 5 به لطف بهترین سال عمر خود توانست بیش از 38 میلیون دستگاه بفروشد.

فروش 19.1 میلیون واحدی در سال مالی 2022-2023 برای سونی کافی نبود و این شرکت اعلام کرد: ما قصد داریم به افزایش ضریب نفوذ پلی استیشن 5 ادامه دهیم و هدف ما برای PS5 این است که تعداد واحدهای فروخته شده این کنسول 25 عدد باشد. میلیون در سال مالی جاری؛ بالاترین عدد برای هر کنسول پلی استیشن در تاریخ.

دستیابی به چنین رکوردی باورنکردنی خواهد بود. همانطور که گفته شد، هیچ کنسول پلی استیشن تاکنون موفق به ثبت چنین عددی نشده است. حتی کنسول پلی استیشن 2 که با 159 میلیون دستگاه پرفروش ترین کنسول تاریخ است. پلی استیشن 5 در حال حاضر سال موفقی را ثبت می کند، زیرا با حذف کمبود قطعاتی که بر تمام بخش های صنعت بازی تاثیر گذاشته است، فروش PS5 روند صعودی دارد.

سونی در سه ماهه سوم و چهارم سال گذشته موفق به فروش 7.1 میلیون و 6.3 میلیون واحدی از این کنسول شد که این رقم در دو فصل گذشته 2.4 و 3.3 میلیون بود. اگر آمار سال مالی 2021-2022 را که در سه ماهه سوم و چهارم اعلام شده در نظر بگیریم، 3.9 و 2 میلیون دستگاه از کنسول های مذکور به فروش رسیده است. جیم رایانرئیس شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در مورد کمبود موجودی PS5 خاص به نظر می رسد.

  دستبند هوشمند Xiaomi Smart Band 7 NFC به بازارهای جهانی معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید