فروش پلی استیشن 5 به 38.4 میلیون کنسول رسید

سونی پس از کسب بهترین نتایج در سه ماهه چهارم سال مالی خود، آخرین آمار فروش پلی استیشن 5 را برای عموم و رسانه ها منتشر کرد.

سونی در سه ماهه چهارم سال مالی نیز از پیش بینی خود برای فروش کنسول پلی استیشن 5 فراتر رفت. 2022 (سه ماهه اول 2023) برای فروش 6.3 میلیون دستگاه پلی استیشن 5. از نظر درآمد کل، این بهترین عملکرد سونی در بین نتایج مالی برای سه ماهه چهارم هر سال مالی است. در نتیجه، سونی از درآمد خود نسبت به مدت مشابه سال گذشته پیشی گرفت.

سونی در پیش بینی های خود در سه ماهه اول سال 2023 سختگیرانه عمل کرد و در ابتدا 5.2 میلیون کنسول PS5 را هدف قرار داد. سپس این تعداد به 6.2 میلیون افزایش یافت. تخمینی که برخی افراد آن را عجیب و غریب و شاید حتی دست نیافتنی می دانستند. اما نتایج نهایی واقعی از این رقم نیز فراتر رفت. خوشبختانه مشکلات عدم تولید و عرضه پلی استیشن 5 در برابر تقاضای بسیار زیاد بازار، گریبان مشتریان و شرکت ژاپنی را نگرفته است. فروش این کنسول در مقایسه با مدت مشابه در سال مالی 2021، 4.3 میلیون واحد افزایش یافته است.

علاوه بر این، سونی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از بازی های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، محتوای اضافی و خدمات اینترنتی درآمد بیشتری کسب کرده است. فروش بازی های ویدیویی نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی کاهش یافته و با 2 میلیون کاهش به 68 میلیون رسیده است. لازم به یادآوری است که تنها بازی جدید سونی در این مدت سه ماهه Horizon Call of the Mountain برای هدست واقعیت مجازی PSVR2 بود.

  آجیل ماکادمیا؛ آکادمی مهندس مکانیک کلیک کنید

نسبت فروش دیجیتالی بازی ها به نسخه های فیزیکی تقریباً ثابت باقی مانده است و 70 درصد است. در نهایت بار دیگر شاهد افزایش تعداد مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید