قرارداد خرید Activision Blizzard از مایکروسافت در اوکراین تایید شد

کمیته Antimonopoly اوکراین خرید Activision Blizzard از مایکروسافت را تایید کرد.

کمیته Antimonopoly اوکراین در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه تأیید کرد که قرارداد مایکروسافت برای خرید Activision Blizzard را پذیرفته است. کمیسیون افزود که در مورد کاهش قابل توجه رقابت در هر بازار مربوطه نگران است نه پس از اتمام این ادغام 69 میلیارد دلاری. توافق پیشنهادی تاکنون در عربستان سعودی، برزیل، صربستان، شیلی، ژاپن و آفریقای جنوبی به تصویب رسیده است.

تایید معامله فوق در اوکراین دو روز پس از مسدود شدن ادغام توسط سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) صورت گرفت. CMA ابراز نگرانی کرد که تکمیل این معامله باعث اختلال در بازار رو به رشد بازی های ابری می شود که منجر به خلاقیت کمتر و انتخاب کمتر برای بازیکنان در سال های آینده می شود.

هر دو طرف معامله، اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت، تایید کرده اند که به نتیجه اعتراض خواهند کرد. ردموند این تصمیم را برای بریتانیا بد دانست و سازنده Call of Duty نیز آن را غیرمنطقی دانست. لازم به ذکر است که هیچ یک از این دو شرکت خدمات بازی ابری را در اوکراین ارائه نمی دهند. بنابراین اداره مسابقات این کشور بازی ابری را ملاک قرار نداده است.

مایکروسافت امروز از یک قرارداد 10 ساله دیگر برای بازی های ابری رونمایی کرد تا نگرانی های تنظیم کننده های رقابت در مورد قرارداد ادغام را برطرف کند. این شرکت اعلام کرد که قراردادی 10 ساله با Nware، پلتفرم بازی ابری اسپانیایی امضا کرده است تا پس از بسته شدن قرارداد، بازی‌های PC Xbox و عناوین Activision Blizzard را روی این پلتفرم پخش کند.

  حیات روی زمین احتمالاً از برخورد شهاب سنگ های رادیواکتیو سرچشمه گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید