آریزو 5 GT به زودی در ایران; ماشین تمام نشدنی!

در اواسط دهه 1390 مشتریان ایرانی با سدان میان رده چری به نام چری آریزو 5 آشنا شدند و در سال های بعد نسخه های مختلفی از این خودرو به بازار عرضه شد. Arizo 5 در حال حاضر با نام تجاری MVM به بازار عرضه می شود. البته در آینده نزدیک خودروی دیگری از این خانواده با برند لوکس مدیران خودرو یعنی فینیکس وارد بازار خواهد شد. این خودرو آریزو 5 جی تی نام دارد و نسخه لوکس و متفاوت این خودرو است.

سئو کول

آریزو 5 GT یک محصول جدید در سبد خودروسازی چری است. چند ماهی از عرضه این خودرو به بازار چین می گذرد و هم اکنون در مراکز خرید و نمایشگاه های مختلف به نمایش گذاشته شده است. آریزو 5 GT ظاهری متفاوت نسبت به خودروهای این خانواده دارد و بسیار شبیه به محصولات لکسوس طراحی شده است. در داخل کابین این خودرو شاهد ظاهری متفاوت هستیم. خوشه های دو لولایی در کابین آریزو 5 GT خودنمایی می کنند. نمای عقب این خودرو نیز کاملا شبیه به آریزو 6 پرو است. این در حالی است که چرخ ها و لاستیک های خودرو کوچکتر از حد انتظار بوده و باعث شده تا ظاهر این خودرو چندان شبیه به محصولات لکسوس و تویوتا نباشد.

مشخصات فنی Arizo 5 GT

بزرگترین تفاوت آریزو 5 GT در مقایسه با سایر اعضای خانواده اش در زیر کاپوت آن است. این خودرو به موتور 1.6 لیتری توربوشارژ مجهز خواهد شد که پیش از این در فینیکس تیگو 8 پرو شاهد آن بودیم. یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه نیز وظیفه ارسال نیرو به چرخ های جلو را بر عهده دارد. از این رو با خودرویی میان رده از چری روبرو هستیم که از نظر شتاب و کشش عملکرد فوق العاده ای از خود نشان خواهد داد. البته امکان سفارش این خودرو با موتور 1.5 لیتری توربوشارژ و گیربکس CVT نیز وجود دارد. این موتور با نسخه فعلی این خودرو به اشتراک گذاشته شده است. ام وی ام آریزو 5 اسپرت. با این حال سیستم تعلیق عقب این خودرو همچنان ساده است و شاهد سیستم تعلیق چند لینکی نیستیم.

  Honor Pad V8 با نمایشگر 120 هرتزی و پردازنده Dimension 8020 معرفی شد

سئو کول

یکی دیگر از تفاوت های بزرگ آریزو 5 GT با دیگر محصولات این خانواده، تجهیزات ایمنی و دستیارهای الکترونیکی است. آریزو 5 GT مجهز به دستیارهای رانندگی خودکار سطح 2 یا L2 است. کروز کنترل تطبیقی، رادار حفظ خطوط، ترمز اضطراری خودکار، محدود کننده سرعت، رادار نقطه کور و هشدار برخورد از عقب از جمله کمک کننده های این سیستم هستند. این خودرو در قالب چهار تیپ با قیمت تخمینی 12 تا 16 هزار دلار در بازار چین عرضه شده است و احتمال ورود نسخه فول آپشن آن به بازار ایران نیز وجود دارد.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید