افزایش عرضه بازی های پلی استیشن روی رایانه شخصی

در حالی که سونی تاکید می کند که به عرضه بازی های پلی استیشن بر روی رایانه های شخصی ادامه خواهد داد، دلیل اقتصادی آن را می توان به خوبی در میزان درآمد حاصل از این شرکت مشاهده کرد.

گیم پلی Last of Us قسمت 1 در پلتفرم رایانه شخصی، در بهترین حالت ضعیف بود. مشکلات فنی و گرافیکی بازی حدود یک ماه است که وجود دارد و Naughty Dog همچنان مشغول رفع مشکلات است. با این حال، به نظر می رسد رویکرد سونی برای آوردن بازی های شخص اول بیشتر به پلتفرم رایانه های شخصی یکسان است.

نشانه های موفقیت استراتژی سونی را می توان در گزارش مالی این شرکت برای سال 2022 مشاهده کرد. جایی که در رده “سایر” اطلاعات تکمیلی برای بخش بازی و شبکه این شرکت، دستاوردهای قابل توجهی به چشم می خورد. این بخش شامل درآمد این شرکت از فروش لوازم جانبی از جمله PlayStation VR و درآمد حاصل از فروش بازی های شخص اول سونی بر روی پلتفرم های دیگر است.

درگیری در بازی مرد عنکبوتی مایلز مورالس

با یک مقایسه ساده بین سطح درآمدزایی سونی از اولین بازی های پلی استیشن روی پلتفرم های دیگر، می توان شاهد رشد چشمگیر این حوزه در درآمد سالانه این شرکت بود. در زیر می توانید آمار تخمینی از بخش سایر درآمدهای 2021 و 2022 سونی را مشاهده کنید:

  • سه ماهه اول 2021: حدود 386 میلیون دلار
  • سه ماهه دوم 2021: حدود 303 میلیون دلار
  • سه ماهه سوم 2021: حدود 347 میلیون دلار
  • سه ماهه چهارم 2021: حدود 379 میلیون دلار

اما همانطور که می بینید، در سال 2022 وضعیت کاملاً تغییر کرد و اعداد نسبت به سال قبل تقریباً دو برابر شد:

  • سه ماهه اول 2022: حدود 443 میلیون دلار
  • سه ماهه دوم 2022: حدود 400 میلیون دلار
  • سه ماهه سوم 2022: حدود 600 میلیون دلار
  • سه ماهه چهارم 2022: حدود 1 میلیارد دلار
  توییتر دیگر وجود ندارد، شرکت ایکس ایلان ماسک مدیریت را در دست گرفته است

مسلماً، این بخش کوچکی از درآمد بازی سونی در سال گذشته است. به عنوان مثال PS4 و PS5 آنها در مجموع به دنبال درآمدزایی 8.2 میلیارد دلاری برای این شرکت بودند. در حالی که درآمد حاصل از فروش نرم افزار محصولات این شرکت بیش از 12.5 میلیارد دلار است. اما در هر صورت سونی علاقه خود را برای مطرح شدن در پلتفرم PC نشان داده و این سیاست را ادامه خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید