سونی تا به امروز حدود 40 میلیون پلی استیشن 5 فروخته است

سونی اعلام کرد که در سه ماهه منتهی به 31 مارس 2023. 6.3 میلیون کنسول پلی استیشن 5 منتشر شده است و مجموع فروش این کنسول در حال حاضر است 38.4 میلیون دستگاه رسیده است. با این حال، فروش کنسول پرچمدار سونی در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته (2 میلیون دستگاه) بیش از سه برابر شده است و این غول ژاپنی 19.1 میلیون PS5 در سال مالی 2022 به فروش رسید.

نرم افزار پلی استیشن 5 و عملکرد بازی

گزارش بلومبرگ در مورد آخرین نتایج مالی سه ماهه سونی توضیح می دهد که شرایط در بخش نرم افزار پیچیده تر بوده است. در حالی که درآمد بازی های این شرکت به طور کلی افزایش یافته است، واحدهای ارسالی آن از 70.5 میلیون در سه ماهه چهارم سال 2021 به 68 میلیون در سه ماهه مشابه سال 2022 کاهش یافته است. کاربران فعال ماهانه شبکه پلی استیشن نیز از 106 میلیون نفر به 108 میلیون نفر و 47.4 میلیون نفر افزایش یافته است. مشترک سرویس هستند. پلی استیشن پلاس او بود.

CNBC همچنین در گزارش خود اشاره کرد که عملکرد مالی کلی سونی قوی بوده و این شرکت سود 8.9 میلیارد دلاری را گزارش کرده است. درآمد نیز در این سه ماهه 35 درصد افزایش یافت و به حدود 22.5 میلیارد دلار رسید. آمار فروش هدست پلی استیشن VR2 سونی که در این سه ماهه عرضه شد، اعلام نشده است.

سونی اطمینان دارد که این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و افزایش 7 درصدی درآمد را برای سال مالی 2023 پیش بینی می کند. بلومبرگ در گزارش خود پیش بینی سود سونی برای سال جاری را “محافظه کارانه” خواند. مالک برند پلی استیشن همچنین اعلام کرد که قصد دارد در سال مالی جاری 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 بفروشد که در صورت وقوع، رکوردی برای کنسول آن محسوب می شود.

  Hogwarts Legacy در صدر Apex Legends و Warzone 2 در لیست 10 بازی محبوب تمام دوران قرار دارد.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید