تصویری باورنکردنی از مریخ با آسمان آبی توسط هلیکوپتر Ingenuity ناسا منتشر شد.

همانطور که PetaPixel در گزارش خود اشاره می کند، تصویر جدید Genius از این نظر جالب است که نسبت به تصاویر قبلی احساس غریبگی کمتری دارد. در واقع، سیاره قرمز در این تصویر بیشتر شبیه قسمت های بسیار خشک زمین است. برای مقایسه می توانید عکس منتشر شده توسط مریخ نورد Endurance در بهمن ماه سال گذشته را مشاهده کنید که در آن ابرهای سیاره سرخ منظره ترسناکی را ایجاد کردند.

گزارشی از ماموریت مبتکرانه جدید به مریخ

بر اساس گزارش تفصیلی ناسا از فعالیت های اخیر Ingenuity، این هلیکوپتر طی پنجاه و یکمین پرواز خود در روز شنبه دوم اردیبهشت، مسافت 188 متر را در 136.9 ثانیه طی کرد. Ingenuity نیز در این پرواز موفق شد به ارتفاع 12 متری صعود کند که شش متر کمتر از رکورد خود بود.

تا کنون، هلیکوپتر Ingenuity ناسا و مریخ نورد استقامتی ناسا به نوبت از یکدیگر عکس می گیرند و شواهد و اطلاعات جدیدی از مریخ کشف می کنند. هفته گذشته ناسا تصویر زیر را از Ingenuity گرفت در توییتر ارسال شده توسط استقامت.

سئو کول

در این عکس مقداری گرد و غبار روی تیغه های نابغه مشاهده می کنید. هلیکوپتر ناسا تا کنون کار بزرگی انجام داده و فراتر از انتظارات بوده است.

نبوغ و پشتکار به عنوان یک تیم در طول ماموریت مریخ 2020 ناسا نزدیک به 800 روز را در مریخ گذراندند و سطح این سیاره را به طور گسترده کاوش کردند. دانشمندان با این ماموریت در تلاش هستند تا اطلاعات بیشتری در مورد تاریخچه مریخ، امکان حیات باستانی و همچنین ویژگی های بیولوژیکی آن جمع آوری کنند.

  واکنش منتقدان به Diablo IV

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید