مایکروسافت در صورت لغو خرید اکتیویژن بلیزارد 3 میلیارد دلار جریمه می شود

با تایید مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، مایکروسافت در صورت عدم انجام معامله برای خرید این شرکت باید 3 میلیارد دلار جریمه بپردازد.

طی چند ماه گذشته، خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت مورد توجه ناظران رقبا و بازار در سراسر جهان قرار گرفته است. این معامله اخیراً با یک مانع بزرگ روبرو شد زیرا سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) آن را مسدود کرد و ادعا کرد که این معامله تأثیر مضری بر بازار رقابتی ابری خواهد داشت.

در حالی که مایکروسافت و اکتیویژن گفته اند که تصمیم CMA باید تجدید نظر شود، بعید به نظر می رسد که این معامله انجام شود و می تواند ضربه بزرگی برای هر دو شرکت باشد. با این حال، مایکروسافت از لغو این معامله بیشتر ضرر خواهد کرد. زیرا این شرکت در صورت انصراف از معامله باید مبلغ قابل توجهی 3 میلیارد دلار را به عنوان جریمه به اکتیویژن بلیزارد بپردازد.

این موضوع در مصاحبه جدید بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد با رسانه CNBC اعلام شد. Kotick در ادامه درباره برنامه Activision Blizzard پس از لغو قرارداد و دریافت 3 میلیارد دلار توضیح داد: “من فکر می کنم اولویت و تمرکز ما تلاش برای انجام این معامله است و فکر می کنم این به نفع صنعت بازی و رقبا خواهد بود.” اگر این معامله لغو شود، تقریباً 18 میلیارد دلار پول نقد خواهیم داشت. فکر می کنم اگر به تاریخ 30 ساله ما نگاه کنید، نشان می دهد که ما سرمایه را به خوبی به نفع سهامداران خود به کار گرفته ایم و به این کار ادامه خواهیم داد.

  نقد انیمیشن عصر Dragon Age: Absolution | فصل اول

Captain Price، Duh، Alejandro و Sup McTavish در Call of Duty: Modern Warfare 2

شاید جریمه سه میلیارد دلاری در مقایسه با قیمت ۶۹ میلیارد دلاری که مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد در نظر گرفت ناچیز باشد، اما باید توجه داشت که این جریمه قیمت کمی نیست. در مقایسه، مایکروسافت ۷.۵ میلیارد دلار برای خرید Bethesda هزینه کرد.

هنوز مشخص نیست که چقدر طول می کشد تا سرنوشت نهایی این معامله اعلام شود. با این حال، مایکروسافت به تلاش برای متقاعد کردن سازمان‌های نظارتی و دریافت تاییدیه آنها ادامه خواهد داد. این شرکت اخیراً قرارداد همکاری 10 ساله جدیدی را با پلتفرم بازی ابری Nware امضا کرده تا حسن نیت خود را از خرید Activision Blizzard و فعالیت در بازار ابری نشان دهد.

نظر شما در مورد این خبر چیست؟ آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید