نقد بازی Redfall Vampire Hunt

سازندگان Dishonored و Deathloop قصد دارند با افزودن یک شوتر اول شخص به فرمول موفق عناوین قبلی خود، تجربه متفاوتی از شکار خون آشام را به بازیکنان بدهند.

Redfall نام جدیدترین محصول استودیو آرکین است که زیر نظر تیمی به سرپرستی استودیو آرکین می باشد. هاروی اسمیت قابل مشاهده است این دقیقاً مهمترین دلیلی است که Redfall را به یک اثر واقعاً مهم تبدیل می کند. محصولی که انتظاراتش از اجزای گیم پلی واقعا بالاست. اسمیت که قبلا با وارن اسپکتر (وارن اسپکتور) موفق شد با طراحی ساختار بازی سری Deus Ex، تبدیل به یکی از نویسندگان اصلی ژانر “IMmersive sim” شود و بازی Dark Messiah of Might و Magic، دو قسمت Dishonored، بازی Prey in Arkin را بسازد. استودیو و Deathloop به همراه تیمش در حال ساخت بازی Redfall هستند. پیروان این ژانر و آثار مشابه قطعا به اهمیت و استعداد بالای اسمیت و تیمش واقف هستند. Redfall پس از تایید خرید استودیو Bethesda و تیم ها (از جمله Arkin) توسط مایکروسافت به بازیکنان معرفی شد. در نتیجه این بازی انحصاری برای پلتفرم های Xbox و PC می باشد.

نمایش فصلی Redfall

ساخت بازی توسط هاروی اسمیت (طراح اصلی بازی‌هایی مانند Deus Ex، Dark Messiah، Dishonored و Prey) واقعاً سطح ساختار گیم‌پلی Redfall را بالا می‌برد.

ماجراهای موجود در اثر در جزیره ای به نام ردفال اتفاق می افتد. دنیای فانتزی دیگری از استودیوی آرکین و حالا بعد از سرزمین های واقعا جذابی مثل دانوال، ریف سیاه و ایستگاه فضایی تالو وان که به ترتیب در بازی های Disnard، Deathloop و Prey از آن دیدن کردیم، به جدیدترین زمین بازی استودیو آرکین تبدیل شده است. شورش خون آشام ها در این جزیره مهم ترین اتفاقی است که ردفال را به یکی از خطرناک ترین مکان های جهان تبدیل کرد. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد داستان بازی وجود ندارد، اما با توجه به آنچه در تریلرها مشاهده کردیم، می‌توان نتیجه گرفت که پس از یک سری آزمایش‌های عجیب در جزیره Redfall، تعداد انگشت شماری از ساخته‌های هچل‌هفت، از جمله خون‌آشام‌ها، پدیدار شده‌اند. ; موجوداتی که ساکنان جزیره را می کشند و ردفال را به نقطه سیاهی در قاره آمریکا تبدیل می کنند. وجود یک مشت دانشمند دیوانه و یک سری افرادی که خون آشام ها را پرستش کرده اند رسما ردفال را به دیوانه خانه تبدیل کرده است که ورود به آن عواقب خاص و عمدتاً ناخوشایندی دارد.

جزیره Redfall در واقع توسط چندین خدای خون آشام اشغال شده است و بدیهی است که طرح اصلی بازی حول محور تلاش گیمر برای از بین بردن این خدایان است. اما از آنجایی که از محصولات استودیو آرکین می آید، این احتمال وجود دارد که پیچ و تاب ها و شگفتی های جالبی در این داستان وجود داشته باشد و همه چیز به این سادگی و واضح نباشد.

  Huawei Watch Ultimate با قابلیت تحمل فشار در عمق 100 متری آب ارائه شد!

قهرمانان بازی Redfall در خیابان

بازیکنان می توانند از طریق Redfall کاملاً مخفیانه یا بی سر و صدا پیشرفت کنند

حالا شما هستید که به دلایل نامعلومی در حال ماجراجویی در این جزیره هستید و هدفی را دنبال خواهید کرد که احتمالاً هدفش کشتن خون آشام ها است. Redfall به شما چهار شخصیت قابل بازی می دهد که داستان را از دیدگاه خود توسعه می دهند. البته می توانید از طریق Redfall کاملاً تک نفره (به سبک کارهای قبلی استودیو آرکین) یا به صورت چند نفره چند نفره با حداکثر چهار نفر پیشرفت کنید. جیکوب بویر که یک تک تیرانداز با توانایی های جادویی است، لیلا الیسون که دختری با توانایی های جادویی است، رمی دی لا روزا، متخصص رباتیک، و دویندر کروسلی که با تکیه بر شاخص های فنی و فناوری، خون آشام ها را شکار می کند، چهار شخصیت اصلی تاریخ را شکل می دهند. هر کدام از این شخصیت ها با انگیزه و هدف خاصی پا به جزیره گذاشتند. مثلاً یکی از آنها برای گرفتن جشن امضای رمان جدیدش به جزیره آمده بود، غافل از اینکه انبوه خون آشام برای گرفتن امضا صف کشیده بودند!

نمایش درخت مهارت در بازی Redfall

Redfall شباهت ها و تفاوت های جالبی با محصولات قبلی تیم آرکین دارد. به لطف توانایی های خاص هر شخصیت و اجزای قابل ارتقا، می توانید در بازی به دو روش کاملا مخفیانه و قدرتمند پیشرفت کنید. از طرفی این محصول اثر Open World است و شاید این جدی ترین تفاوت Redfall با آثار قبلی تیم آرکین باشد. علاوه بر خط داستانی اصلی و داستان های فرعی که می توانید در جزیره ردفال دنبال کنید، فعالیت های جانبی خاصی نیز وجود دارد که تا به امروز به طور دقیق فاش نشده است. کاوش در ساختمان Addison Mansion یکی از آن فعالیت ها/ماموریت های جانبی است که ساختار بسیار جالب آن توجه تعداد زیادی از خبرنگاران صنعت بازی را به خود جلب کرده است.

سلاح ها و دوربین اول شخص بازی redfall

این بازی با استفاده از نسخه 4.26 موتور گرافیکی Unreal توسعه یافته است. Redfall در هنگام راه اندازی با سرعت 30 فریم بر ثانیه روی کنسول های ایکس باکس اجرا می شود

در واقع مرحله Addison Mansion قسمتی است که در یک نسخه «پیش نمایش» از بازی به بازیکنان داده شده است. در این قسمت از بازی، مخاطب باید به عمارت ادیسون برسد و با توجه به پیشینه داستانی موجود، رازها را کشف کند. این مرحله در واقع به سه قسمت مختلف تقسیم می شود. بخش اولیه شامل یافتن راهی برای ورود به کاخ است. مخاطب باید با تکیه بر توانایی های خاص شخصیت خود بهترین راه ممکن را برای ورود به کاخ بیابد. اگر می خواهید از در اصلی وارد شوید، تعداد زیادی خون آشام در انتظار شما هستند و شخصیت تحت کنترل شما باید قدرت های ویژه ای در زمینه تیراندازی داشته باشد. اما اگر به دنبال نبردهای پر سر و صدا نیستید، باید از جنگل ها و مناطق اطراف کاخ به فضای داخلی راه پیدا کنید.

  یک محقق ایرانی چسب جدیدی برای جلوگیری از خونریزی ناشی از زخم اختراع کرده است

به عنوان مثال، اگر شخصیت جیکوب را انتخاب کردید، می توانید از قدرت هایی مانند نامرئی بودن و توانایی او در استفاده از سلاح تک تیرانداز برای از بین بردن بی سر و صدا نگهبانان و خون آشام هایی که مراقب کاخ هستند و به فضای درونی کاخ نفوذ می کنند، استفاده کنید. حالا فرض کنید که همراه شما می تواند یک سری آسانسورهای جادویی بسازد و شما را به آرامی و در سریع ترین زمان ممکن بدون هیچ مشکلی به نقطه مرتفع و امن قصر بفرستد و ورود شما را به آن تسهیل کند. به لطف مهارت بالای تیم آرکین در طراحی مراحل چندلایه، انتظار می رود که تجربه بازی، چه در حالت تک نفره و چه در حالت چند نفره، عمق، چنگال و ارزش تکرار بسیار بالایی داشته باشد.

نمایش دوربین اول شخص و حرکت در عمارت ادیسون در Redfall

Redfall را می توان به صورت تک نفره یا چند نفره (حداکثر چهار نفر) تجربه کرد. این بازی از لحظه انتشار در سرویس Gameplay در دسترس خواهد بود

با این حال، ورود به قلعه هرگز مترادف با تکمیل چالش های بازی نیست. زیرا با قدم گذاشتن در طبقات عمارت آدیسون به فضا و زمانی دیگری منتقل می شوید. هر طبقه از این عمارت دارای فضا/زمان جداگانه ای است و رازهای خاص خود را دارد. تمی بسیار شبیه به مرحله «برج ساعت» از بازی Discord 2. داشتن مراحل مختلف با ساختار لایه‌ای که تمام خصوصیات شخصیت‌های قابل بازی را تداعی می‌کند احتمالاً مهم‌ترین مؤلفه بازی خواهد بود و البته این نوع غنای ساختار صحنه قطعاً از تیم هاروی اسمیت انتظار می رود.

حمله به لانه خون آشام ها و از بین بردن تمام خون آشام های موجود در این مراکز از دیگر فعالیت های دنیای Redfall است. این ساختارها در واقع توسط یک قلب تعبیه شده در مرکز خود نیرو می گیرند و از بین بردن قلب مترادف با از بین بردن ساختار و تمام خون آشام های آن است. کشتن یک خون آشام در Redfall تنها به خالی کردن گلوله ها و به صفر رساندن سلامت آنها محدود نمی شود. بلکه وقتی سلامتی آنها تمام شد و در حالت نیمه تجزیه قرار گرفتند باید به آنها نزدیک شوید و به قلب آنها بکوبید تا کاملا بسوزند و بمیرند. وجود حجم زیادی از خون آشام ها در این مناطق، نفوذ به آنها را دشوار می کند. البته، اگر شخصیت شما در مخفی کاری بسیار خوب است، می توانید کاملاً بی سر و صدا به قلب بروید، آن را نابود کنید و با جوایز خود فرار کنید. با انجام فعالیت های مختلف در بازی امتیازات مختلفی را به دست می آورید که به لطف آنها می توانید درخت مهارت کاراکتر خود را تکمیل کنید و دقیقا همان طور که می خواهید در بازی پیشرفت کنید.

  نمایش مراحل بازی Dead Space Remake در تریلرهای بازی

شخصیت های Redfall در حال شکار یک خون آشام

از نظر طراحی بصری، داستان گویی محیطی و فضاسازی، به نظر می رسد که با محصول غنی دیگری از استودیو آرکین طرف خواهیم بود.

جزئیات بصری و اجزای بصری به تصویر کشیده شده در تریلرها و دموهای بازی، همان نگرش خاص استودیو آرکین را در طراحی محیط ها، ایجاد اتمسفر و ایجاد آیکون های رابط کاربری نشان می دهد. در حالی که قرار نیست یک بازی Redfall یک ماجرای کاملا ترسناک باشد، اما به نظر می رسد فضای تاریک و گوتیک در کنار شخصیت های نمادین و خاص، حال و هوای جالب و کاملا ترسناکی را در بازی ایجاد کرده است. Redfall با موتور گرافیکی Unreal Engine 4 (نسخه 4.26 طبق گفته هاروی اسمیت) توسعه یافته و بر روی کنسول های Xbox Series X اجرا می شود.سری S با نرخ فریم 30 اجرا می شود. مشکلی که باعث انتقاد بازیکنان و پس از آن شد سازندگان اثر قول داده اند که در اسرع وقت پشتیبانی 60 فریم را به بازی اضافه کنند.

با توجه به وضعیت نه چندان جالب بهینه‌سازی AAA (AAA) برای پلتفرم رایانه شخصی، امیدواریم که Redfall بهینه‌سازی مناسبی را برای جانبازانی که نسخه رایانه شخصی را در هنگام راه‌اندازی دریافت می‌کنند ترتیب داده باشد. اثر مذکور جدیدترین محصول استودیو آرکین است و توسط یکی از سازندگان سبک Immersive Sim یعنی هاروی اسمیت ساخته شده است. در نتیجه، انتظارات از ساختار بازی و طراحی سطح Redfall بسیار بالاست. محصولی که در تلاش است تا یک تجربه ناب داستانی/تک‌نفره باشد و در عین حال می‌تواند یک تجربه شوتر/چند نفره سرگرم‌کننده را ارائه دهد. باید منتظر ماند و دید که تیم آرکین چگونه از پس این ماموریت برمی آید. Redfall در تاریخ 2 می برای Xbox Series X، Series S و PC عرضه می شود. این بازی از لحظه انتشار در سرویس Gamepass در دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید