گروه صنعتی هفت; تولید کننده هاردنر اتوماتیک رزین

گروه صنعتی هفت یکی از پیشگامان صنعت تصفیه آب با تولید انواع سختی گیرها می باشد. در زیر این گروه شما را با انواع سختی ها و خدمات مرتبط آشنا می کند.

سختی آب یکی از چالش های اصلی در صنعت و تصفیه آب است که می تواند آسیب جدی به لوله ها و تاسیسات، دیگ های بخار و دیگ های بخار و همچنین سلامت بدن وارد کند. این یک مشکل مهم به دلیل وجود مقدار زیادی نمک کلسیم و منیزیم است و راه حل آن استفاده از سخت کننده است. گروه صنعتی هفت یکی از تولیدکنندگان می باشد سخت کننده رزین اتوماتیک در ظرفیت های مختلف با قیمت مناسب موجود می باشد. محصولات این مجموعه بر اساس استانداردهای جهانی طراحی و تولید می شود.

سختی گیر رزینی چیست؟

آب پس از عبور از لایه های خاک و شسته شدن، در نهایت حاوی مقدار زیادی مواد محلول مانند کلسیم و منیزیم خواهد بود. این نمک ها لایه های رسوبی را در دیواره لوله ها و تجهیزات تشکیل داده و منجر به خوردگی و گرفتگی آنها می شود. سختی آب یکی از شاخص های کیفیت آن است که میزان و نوع مواد محلول را نشان می دهد. برخی از این نمک ها را می توان با حرارت دادن جزئی حذف کرد و برای کاهش درجه سختی باید از آن استفاده کرد سخت است احساس می کند.

سخت کننده های رزینی دستگاه هایی با مخزن فلزی یا فایبرگلاس هستند که در داخل آن لایه هایی از دانه های رزین پلیمری تعبیه شده است. رزین های آنیونی و کاتیونی ظرفیت تبادل یونی بسیار بالایی دارند و به همین دلیل در سخت کننده ها استفاده می شوند. هنگامی که آب وارد مخزن سختی می شود و از لایه رزین عبور می کند، کلسیم و منیزیم یون های کلسیم و منیزیم را با سدیم روی رزین تبادل می کنند و در نتیجه سختی آب را کاهش می دهند.

  تولد دوباره جهنم در اولین تیزر برای بازسازی Hellraiser

نمایش فرآیند پخت خودکار برای حذف رسوبات آب

سختی گیر رزینی اتوماتیک چیست؟

با گذشت زمان و عبور مداوم آب با سختی بالا از بستر رزین های آنیونی و کاتیونی به تدریج قدرت تبادل یونی را کاهش می دهند. به همین دلیل خروجی دستگاه کیفیت مطلوبی ندارد و سختی آن بالاست. برای حل این مشکل، لازم است رزین بازسازی شود تا قدرت تبادل یونی بهبود یابد. هاردنرهای رزینی در مدل های مختلفی تولید می شوند که برخی از آنها به صورت خودکار بازسازی می شوند.

سختی گیر رزین اتوماتیک دارای مخزن حاوی آب و محلول نمک است که رزین را در زمان مناسب بازسازی می کند. این دستگاه ها به طور خودکار درجه سختی آب خروجی را اندازه گیری می کنند و در صورت بالا بودن آن نیاز به احیا احساس می شود. پس از تشخیص نیاز به بازسازی رزین، محلول آب و نمک وارد مخزن اصلی شده و از دانه های رزین عبور می کند و باعث افزایش میزان سدیم و بهبود قدرت تبادل یونی می شود.

نمایش فرآیند شستشوی معکوس در طول فرآیند پخت

علاوه بر این با این نوع هاردنر، شستشوی معکوس یا بک واش نیز به صورت خودکار انجام می شود. با عبور آب از پایین به بالای مخزن با فشار بالا، گل انباشته شده روی رزین ها از جای خود خارج می شود و بنابراین رزین ها بیشترین قدرت تبادل یونی را به دست می آورند. شستشوی معکوس در سایر تجهیزات تصفیه آب مانند فیلتر شنی همچنین استفاده می شود و کارایی دستگاه را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

علاوه بر رزین های اتوماتیک، مدل های نیمه اتوماتیک این ماشین ها نیز تولید می شود. گروه صنعتی هفت نیز پس از بررسی شرایط محیط نصب و دبی آب ورودی و درجه سختی آن اقدام به طراحی و ساخت مدل های نیمه اتوماتیک بنا به درخواست مشتری می نماید.

  تصاویر شگفت انگیز از یک ستاره در حال انفجار

انواع سخت کننده های رزینی بر حسب نوع بدنه

سختی گیرهای رزینی معمولاً از یک مخزن عمودی تشکیل شده اند که از نظر ظرفیت و اندازه دارای تنوع زیادی است. علاوه بر این، از بستر رزین، شیرهای ورودی و خروجی و نازل ها برای نگه داشتن مهره های رزین و فشارسنج ها در داخل آنها استفاده می شود. در برخی از هاردنرها، مخزن کوچکتری حاوی محلول آب و نمک در کنار مخزن اصلی قرار می گیرد که برای بازسازی رزین استفاده می شود. از نظر نوع مسکن، این تسهیلات دارای تنوع بوده و رایج ترین آنها عبارتند از:

سخت کننده رزین فلزی

در محیط های صنعتی که دبی آب زیاد است و فشار زیادی به بدنه دستگاه وارد می شود از مواد فلزی برای ساخت بدنه آن ها استفاده می شود. فلزات به کار رفته برای این تجهیزات مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه دارند و مواد خورنده موجود در آب به آنها آسیب نمی رساند. البته لازم به ذکر است که هزینه سختی گیر رزین فلزی نسبت به مدل های فایبرگلاس بیشتر است و به همین دلیل اکثر مدل های خانگی از نوع FRP هستند.

سخت کننده رزین فایبرگلاس

سفت کننده فایبرگلاس یکی دیگر از انواع پرکاربرد این تجهیزات است که وزن کمتری دارد و عمدتاً برای ظرفیت های کوچک استفاده می شود. مانند فلز، فایبرگلاس نیز در برابر مواد خورنده بسیار مقاوم است و می تواند فشار را تا حد مطلوب تحمل کند. این مدل های بزرگ در محیط های صنعتی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و به اندازه فلزات نمی توانند نوسانات دما، فشار آب و ضربه را تحمل کنند.

کاربرد هاردنر رزین های گروه صنعتی هفت

با توجه به اینکه سختی سنج های گروه صنعتی هفت به صورت ویژه با بررسی دبی آب، میزان سختی آب و عملکرد مطلوب طراحی و ساخته می شوند، کاربردهای گسترده ای دارند. از جمله کاربردهای این تجهیزات می توان به دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره کرد. علاوه بر این، این دستگاه ها در صنایع مختلف و در ماشین آلات کاربرد فراوانی دارند. با استفاده از هاردنر رزینی می توان از گرفتگی لوله ها، تاسیسات و دیگ ها جلوگیری کرد و همچنین کیفیت رنگ آمیزی و تولید مواد غذایی و آشامیدنی را افزایش داد.

  تاریخ عرضه جدید Moto X30 Pro و Moto Razer 2022 اعلام شد

طراحی و ساخت مستحکم مطابق با استانداردهای جهانی

هنگام طراحی سختی گیر رزینی باید چندین استاندارد رعایت شود. این استانداردها ظرفیت، مواد، ضخامت بدنه، مقاومت حلقه مخزن در برابر فشار داخلی و همچنین حداقل قطر نازل ها را بررسی می کند. از استانداردهای رعایت شده در طراحی سختی گیرهای رزینی گروه صنعتی هفت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استاندارد ASME-UG 23
  • استاندارد ASME-UG 27
  • استاندارد ASME-UG 29
  • استاندارد ASME-UG 28
  • استاندارد ASME-UG 45

بر اساس این استانداردها و با در نظر گرفتن دبی آب ورودی، سختی مجاز و درجه سختی فعلی، ظرفیت دستگاه و همچنین میزان رزین مورد نیاز محاسبه می شود. تمامی این مراحل در گروه صنعتی هفت توسط مهندسین و تکنسین های مجرب و حرفه ای در این زمینه انجام می شود و با نرم افزارهای پیشرفته مدلسازی و طراحی انجام می شود. سپس بدنه و سایر قسمت ها از فلز یا فایبرگلاس مرغوب ساخته شده و در محل مورد نظر نصب می شوند.

سختی گیرهای این مجموعه را می توان در مدل های سوپاپ دار نیز تولید کرد. دریچه نصب شده بر روی هاردنر برای بازرسی رزین و جایگزینی توسط اپراتورهای انسانی استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سختی گیرهای رزینی گروه صنعتی هفت می توانید نام این مجموعه را در اینترنت جستجو کنید.

پایان گزارش آگهی

این مقاله فقط برای اهداف تبلیغاتی است و زومجی هیچ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید