تغییر در سبک نامگذاری پردازنده های Intel Core i

اینتل رسما تایید کرد که نام‌های Core Ultra را فاش می‌کند و سبک نام‌گذاری پردازنده‌های Core i9/i7/i5/i3 را در نسل جدید کنار گذاشته است.

پس از افشای اطلاعات اخیر در مورد پردازنده های نسل بعدی اینتل با نام Meteor Lake-P، این شرکت سرانجام تایید کرد که سبک نام گذاری پردازنده های Core مصرف کننده خود تغییر خواهد کرد. برنارد فرناندز، مدیر ارتباطات جهانی اینتل، آخرین شایعات را تایید کرد. هفته گذشته داده های جدید از بنچمارک Ashes of the Singularity به پردازنده جدیدی به نام Core Ultra 5 1003H اشاره کرد که منبع این خبر شد. اکنون رسما تایید شده است که نام تجاری Core i5 به Core 5 تغییر خواهد کرد.

هیچ یک از اطلاعات فاش شده یا اظهارات یکی از مدیران اینتل مشخص نکرده است که آیا این تغییر شامل پردازنده های موبایل یا لپ تاپ این شرکت می شود یا خیر. تا آنجا که می دانیم، اینتل قصد دارد نسخه به روز شده پردازنده های Raptor Lake خود را در سال جاری عرضه کند. بنابراین، این تغییر نام ممکن است شامل سری فعلی Raptor Lake نیز باشد.

نامگذاری پردازنده های سری Core Ultra

افشاگران ادعا می کنند که قسمت Ultra نام Core Ultra 5 ممکن است انتخابی باشد و فقط شامل مدل های جدیدتر باشد، نه نسخه های به روز شده پردازنده های فعلی این شرکت.

یکی از مدیران اینتل در رابطه با دلیل اعلام شده برای این اقدام گفت که این شرکت در نقطه عطفی در توسعه محصولات مصرفی خود قرار دارد و باید طرح نامگذاری محصولات جدید خود را در هفته های آینده به روز کند.

  فرصت تجربه Gotham Knights به صورت رایگان و برای مدت محدود برای کاربران PlayStation Plus Premium

لازم به ذکر است که AMD سال گذشته در رابطه با محصولات اختصاصی لپ تاپ خود چنین تصمیمی گرفت و سه معماری مجزا از سری Zen و دو معماری RDNA را در یک سری محصول گردآوری کرد. اینتل نیز ممکن است در آینده چنین برنامه ای را اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید