برنامه کپکام برای فروش 10 میلیون بازی Street Fighter 6

به گفته مدیرعامل کپکام، Street Fighter 6 با هدف فروش 10 میلیون دستگاه عرضه خواهد شد.

اخیرا، هاروهیرو سوجیموتو، مدیرعامل کپکام در مصاحبه ای با فامیتسو اعلام کرد که این ناشر ژاپنی قصد دارد بیش از 10 میلیون دستگاه Street Fighter 6 را بفروشد. سوجیموتو در ادامه به توضیح تلاش سازندگان برای جذب مخاطبان جدید به سری و قیمت این استراتژی پرداخت. می تواند برای Capcom داشته باشد:

«سریال Street Fighter سریال شاخص ماست. بنابراین ما از سرمایه گذاری روی آن دریغ نکردیم. در چند سال اخیر، چندین نسخه از سری Resident Evil بیش از 10 میلیون واحد فروخته اند و در سری Monster Hunter هم اکنون نزدیک به 20 میلیون نسخه فروخته شده است. Street Fighter 5 تاکنون بیش از هفت میلیون نسخه فروخته است. بنابراین اگر بتوانیم از تجربه خود در فروش دیجیتال استفاده کنیم، باید بتوانیم فروش 10 میلیونی را برای نسخه بعدی این سری هدف گذاری کنیم.»

ریو در Street Fighter 6

به گفته کپکام، Street Fighter 5 با فروش هفت میلیون نسخه پرفروش ترین نسخه این سری شد و انتظار می رود Street Fighter 6 این رکورد را بشکند. سوجیموتو در ادامه مصاحبه خود خاطرنشان کرد که نسبت رو به رشد فروش بازی های دیجیتال در مقایسه با نسخه های فیزیکی باعث شده تا کپکام استراتژی فروش خود را برای بازی ها تا سه سال پس از انتشار برنامه ریزی کند.

رئیس کپکام در این باره گفت: از سال 2021 به بعد، برای سه سال پس از انتشار بازی، استراتژی های فروش را هدف گذاری کرده ایم و برای تحقق آن سخت تلاش کرده ایم. قبل از اینکه فروش نسخه‌های دیجیتال رایج شود، بیشتر بازی‌های ما به صورت فیزیکی در قفسه‌های فروشگاه فروخته می‌شد و به همین دلیل ما تنها توانستیم برای ارسال بازی‌ها در مدت ۶ ماه برنامه‌ریزی کنیم.»

  4 ترفند برای دانلود برنامه ها بدون نیاز به Play Store

بازی Street Fighter 6 قرار است در تاریخ 2 ژوئن بر روی پلتفرم های PC، PlayStation 4، PlayStation 5 و Xbox Series X عرضه شود.Xbox Series S منتشر خواهد شد.

شما می توانید نظرات خود را در مورد آخرین اخبار Street Fighter 6 با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید