برگزاری دوره مبانی برنامه نویسی در دانشگاه هاروارد ایران

CS50 یا Computer Science 50 یک دوره علوم کامپیوتر از دانشگاه هاروارد است که برای معرفی علوم کامپیوتر و آموزش هنر برنامه نویسی طراحی شده است.

این دوره در ابتدای فعالیت خود تنها توسط دانشگاه های هاروارد و ییل برگزار می شد، اما روش جذاب تدریس این دوره باعث محبوبیت فراوان آن شد و هم اکنون این دوره در شهرها و کشورهای مختلف دنیا توسط نمایندگان داخلی برگزار می شود.

CS50X ایران اولین و تنها برگزار کننده این دوره در ایران است که 6 دوره با 4 سال سابقه برگزار کرد و بیش از 7 هزار دانشجو داشت و این دانشجویان از 9 سال تا 55 سال سن داشتند و 40 درصد دانشجویان این دوره را بانوان تشکیل می دهند. و 60 درصد مرد هستند.

CSFiftyX ایران فعالیت های خود را با برگزاری اولین روز پازل رو در رو در آوریل 2018 با حضور تنها 70 شرکت کننده سازماندهی کرد. این مجموعه با اولین دوره CS50 در پاییز 1398 دوره خود را ادامه داد و در تابستان و زمستان 1400 دو دوره دیگر با بیش از 3 هزار دانشجو برگزار کرد. در آوریل 1401 دومین روز پازل چهره به چهره را با بیش از 2000 شرکت کننده برگزار کرد و در تابستان همان سال اولین دوره حضوری CSfifty را با 3200 دانش آموز برگزار کرد. از ماه می 1402، ثبت نام برای دوره بهاره برنامه نویسی پایتون و هوش مصنوعی آغاز شد.

سئو کول

«نیما سالارکیا» مدیر CS50X ایران

می دانیم که آینده متعلق به هوش مصنوعی و فعالان این عرصه است. بنابراین سری CS50X ایران برای کمک به مخاطبان و علاقه مندان به این رشته، دوره پایه پایتون و هوش مصنوعی را در نظر گرفت. این دوره به صورت آنلاین برگزار می شود و به دانش آموزان اجازه می دهد تا در هر زمان و هر مکان با ورود به داشبورد خود مطالعه کنند. در طول این دوره دانشجویان از حمایت روزانه بیش از 40 تیم تحقیقاتی متخصص در زمینه برنامه نویسی بهره مند می شوند. علاوه بر این، در این مدت، CS5X ایران 7 رویداد حضوری و آنلاین برگزار خواهد کرد که به دانشجویان امکان شبکه سازی، تیم سازی و جذب توسط شرکت های مطرح را می دهد. یکی از این رویدادها مسابقات فینال است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در نهایت، دانش‌آموزان می‌توانند با انجام تکالیف تحت عنوان مجموعه‌ای از مشکلات، یک گواهی قابل ردیابی از CSFifty هاروارد کسب کنند. این گواهی می تواند در هنگام مهاجرت و استخدام معتبر باشد (گروه CSFiftyX ایران در فرآیند اخذ گواهینامه های دانشجویی هاروارد دخالتی ندارد)

  ماجرای هک سرورهای همراه اول و اکانت صفر چه بود؟

اما مسابقات نهایی! در مورد مسابقات فینال، ده ها پروژه و چالش توسط شرکت های بزرگ و معتبر ایرانی و تیم علمی در نظر گرفته شده است که دانشجویان می توانند چالش مورد نظر را انتخاب کرده و با ایده ها و مهارت های حل مسئله ای که در طول دوره یاد گرفته اند، آن را حل کنند. . پروژه هایی که بر اساس چالش های شرکت ها طراحی می شوند که به معنای ورود به فضای واقعی کار در این زمینه است. مهمتر از آن، در این فرآیند، دانشجویان از جوایز نقدی و فرصت کارآموزی و شغل بهره مند می شوند.

سئو کول

نیما سالارکیا: مدیر CS50X ایران

نیما دادوند: مدیر محتوا و بازاریابی

امیرعلی باستانی: مدیر اجرایی و مدیر تامین

امیرحسین فروغی: مدرس دوره. نماینده تیم علمی

امیرحسین دهقان: سرپرست تیم فنی

آدرس فرود ترم بهار:

Cs50x.ir/spring

در رسانه های اجتماعی: cs50xiran

دیدگاهتان را بنویسید