نبرد بینگ چت، بارد و چتGPT. برنده کیه؟

من همیشه سه چت بات را با هم مقایسه می کردم مایکروسافت بینگ چت بارد گوگل و شرکت ChatGPT من OpenAI بودم تا ببینم کدام یک بهتر است و به قول خودشان مفیدتر از دیگری است، مدام احساس می کردم که دارم محصولی را مرور می کنم که هر بار که دکمه ای را فشار می دهم یا صفحه آن را لمس می کنم، همه عملکردهای آن یک بار تغییر می کند و تبدیل می شود. یک محصول دیگر این میتواند انجام شود!

این دقیقاً همان چیزی است که چت بات ها در مورد آن هستند. مدل‌های زبانی بزرگ و بسیار پیچیده که هر بار که سؤال مشابهی را از آنها می‌پرسیم، پاسخ متفاوتی می‌دهند و از تمام آن سؤالات و پاسخ‌ها درس می‌گیریم تا دفعه بعد عملکرد بهتری داشته باشیم. بنابراین، تجربه من در بررسی و مقایسه آنها ممکن است با شما متفاوت باشد.

هیچ کس در مورد چت بات ها به جز صاحبان آنها نمی داند. تنها چیزی که آنها به ما می گویند این است که محصول آنها در حال حاضر در مرحله آزمایش است، اما آنها اصرار دارند که همه از آن برای بهبود مدل های استفاده شده در چت بات ها با بازخورد خود استفاده کنند. حتی در مواردی برای استفاده از چت بات از ما پول می گیرند و می گویند با اینکه این محصول ناتمام است، اما همه دنیا را زیر و رو می کند!

در این ماجراجویی غیرقابل پیش بینی با ما همراه باشید تا ببینید کدام یک از سه چت ربات مهمی که این روزها در دنیای اینترنت سر و صدا ایجاد کرده اند، دنیا را زودتر از دیگری تغییر خواهند داد.

قبل از اینکه به تست ها بپردازیم، اجازه دهید کمی در مورد ماهیت چت بات ها صحبت کنیم. مدل‌های زبان بزرگی که چت‌بات‌ها بر روی آن‌ها ساخته شده‌اند، ویژگی عجیب و شاید ترسناکی به نام «Capability Overhang» یا «Capability Overhang» دارند. این بدان معناست که این مدل ها به قدری بزرگ، پیچیده و مرموز هستند که هیچ کس، حتی محققانی که آنها را آموزش داده اند، دقیقاً از همه توانایی های آنها اطلاع ندارند!

مثلاً فرض کنید یک روز در حالی که در خانه نشسته اید و راحت با ChatGPT چت می کنید، صدای ماشینی از لپ تاپ شما بیرون می آید و می گوید هوش مصنوعی کنترل مغز شما را به دست گرفته است! البته بعید است که هوش مصنوعی تا حد Hal 9000، ربات قاتل در فیلم A Space Odyssey یا سیستم هوش مصنوعی Skynet خودآگاه در فیلم های ترمیناتور، حداقل تا 50 سال آینده پیشرفت کند. اما من از این مثال استفاده کردم تا بگویم تست هایی که برای مقایسه عملکرد چت بات ها انجام دادم فقط بر چند نمونه از مهم ترین و شناخته شده ترین عملکردهای آنها متمرکز بود و مجموعه عملکردهای آنها قطعاً بسیار گسترده تر از این کلمات است.

نکته دیگری که باید بدانید نحوه دسترسی به این چت بات ها است. در بین بینگ چت، بارد و چت جی پی تی، استفاده از بینگ چت برای کاربران ایرانی آسانتر است زیرا برای ثبت نام نیازی به تغییر IP یا شماره تلفن مجازی نیست. فقط مرورگر Edge را نصب کنید و با حساب مایکروسافت خود وارد شوید (اکنون لیست انتظار وجود ندارد). همچنین می توانید با استفاده از Bing یا Swiftkey یا حتی Skype (!) به چت بینگ در تلفن همراه خود دسترسی داشته باشید.

  نام نهایی و طراحی احتمالی گوشی تاشو گوگل فاش شد

اما علاوه بر اینکه برد آی پی ایران را مسدود کرده است، فعلا فقط در آمریکا و انگلیس موجود است و باید از آی پی آن دو کشور استفاده کنید. با این حال، شما می توانید از هر مرورگری، از جمله Edge، به Bard دسترسی داشته باشید.

ChatGPT نیز مشکلات خاص خود را دارد. برای ثبت نام، علاوه بر تغییر آی پی، باید از شماره تلفن یک کشور دیگر استفاده کنید (با روشی که در ویدیو نشان داده شده است، می توانید شماره تلفن را تغییر دهید. با چت ربات ChatGPT که معرفی کرده ایم، تجربه Zoomit را داشته باشید.) در برخی موارد، با پیام تکمیل ظرفیت نیز مواجه خواهید شد و OpenAI شما را تشویق می کند که به سرویس اشتراک خود بپیوندید. البته OpenAI به شرکت های دیگر اجازه می دهد تا از ChatGPT API بر اساس مدل زبان GPT-3 استفاده کنند. بنابراین، می‌توانید از پلتفرم‌های کمتر مشکل‌ساز استفاده کنید (مثلاً Poe.com) از این ربات چت استفاده کنید.

نکته دیگری که شاید برای خیلی ها سوال باشد این است که وقتی هر سه چت بات از یک فناوری استفاده می کنند، چه نیازی به مقایسه آنها وجود دارد؟ مشکل اینجاست که اگرچه این ربات‌های چت تقریباً مکانیزم یکسانی دارند، اما شرکت سازنده پارامترها و محدودیت‌های خود را برای آن‌ها تعیین می‌کند و در نتیجه الگوی پاسخ‌هایی که از آنها دریافت می‌کنید متفاوت است.

به عنوان مثال، Bard به طور همزمان سه نسخه مختلف از پاسخ داده شده به سوال کاربر را نمایش می دهد و بر خلاف دو چت بات دیگر، امکان ویرایش سوال پرسیده شده را نیز ارائه می دهد. پس از پاسخ به هر سوال، بینگ چند سوال دیگر برای ادامه بحث ارائه می دهد و از سه حالت مختلف (خلاقانه، متعادل، دقیق) برای پاسخ دادن استفاده می کند (البته تشخیص اینکه کدام پاسخ از حالت دیگر خلاقانه تر یا دقیق تر است واقعا سخت است). ! ). ChatGPT همچنین تاریخچه ای از تمام سوالات را در گوشه سمت چپ نشان می دهد و حافظه بیشتری نسبت به دو ربات چت دیگر برای مکالمات طولانی تر دارد.

تست ها: ChatGPT، BingChat و Bard در مقابل یکدیگر

با کدام چت بات می توانید فارسی صحبت کنید؟

برد در حال حاضر تنها از چند زبان غیر فارسی محدود پشتیبانی می کند. Bing و ChatGPT پرس و جوهای فارسی را درک می کنند، اما کیفیت پاسخ فارسی برای هر پرس و جو متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید