شایعه: مایکروسافت در فرآیند توسعه Redfall شرکت نداشت

گزارشی ادعا می کند که مایکروسافت در فرآیند توسعه Redfall دخالت نداشته و Zenimax هنوز به عنوان یک شرکت مستقل فعالیت می کند.

بازی Redfall به‌عنوان بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین اثر استودیو آرکین شناخته می‌شد و فشار برای انتشار آن به عنوان یک بازی اصلی اول، انتظارات را افزایش داد. به خصوص که مدتی است که بسیاری از عناوین فرست پارتی برای ایکس باکس سری ایکس منتشر شده اند، ما Xbox Series S نبودیم.

با این حال، متأسفانه، بازی نتوانست آنطور که انتظار می رفت عمل کند. این شوتر جهان باز مورد انتقاد منتقدان و بازیکنان قرار گرفته است، از طراحی جهان باز و داستان سرایی گرفته تا وضعیت مبارزه و عملکرد این بازی.

انتظار می‌رود که نسخه اول یک بازی بزرگ AAA تحت کنترل کیفی قرار گیرد که در حالت ایده‌آل از مشکلات گسترده اثری مانند Redfall جلوگیری می‌کند. اما اگر گزارش جز برش در رسانه مرکزی ویندوز، مایکروسافت نظارت و کنترل مورد انتظار را بر Redfall نداشت.

به گفته کوردن، اگرچه Zenimax به طور کامل متعلق به Redmonds است، آن شرکت و استودیوهای آن مانند قبل از ادغام به عنوان یک شرکت جداگانه به فعالیت خود ادامه می دهند. این بدان معناست که آرکین و دیگر استودیوهای بتسدا تحت نظارت و مدیریت هستند مت بوتیرئیس استودیوی بازی سازی ایکس باکس قرار ندارد و مشخص است فیل اسپنسررئیس ایکس باکس شخصاً پروژه ها را به طور مرتب بررسی نمی کند تا پیشرفت آنها را پیگیری کند. بنابراین ظاهرا Redfall با کمترین مشارکت مایکروسافت توسعه یافته است.

لوگوی شرکت ZeniMax

اگر این گزارش درست باشد، می‌توان آن را یک نکته منفی برای مایکروسافت تلقی کرد. با این حال، بتسدا و آرکین به دلایل مختلف وضعیت یکسانی دارند. خرید مستقیم یک ناشر، و دانستن اینکه بازی بزرگ بعدی Arkyn اولین بازی انحصاری جدید اصلی این شرکت با نام تجاری Xbox است، طبیعتا مایکروسافت را به تلاش برای تعیین استانداردهای بالاتر سوق می دهد. اما در عوض، به گفته این غول فناوری، تصمیم گرفت رویکردی دست به کار شود که البته نتیجه درستی هم نداشت.

  مقایسه شرکت های ارائه دهنده اینترنت ADSL و بهترین اینترنت پرسرعت در ایران

برخی از استودیوهای داخلی Xbox مانند 343 Industries و The Initiative نیز مشکلاتی در توسعه داخلی داشته اند. Redfall اکنون برای Xbox Series X Xbox Series S و PC منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید