فیل اسپنسر: هیچ کس قرار نیست PS5 خود را برای Starfield بفروشد

فیل اسپنسر می گوید که صرف ساختن بازی های باکیفیت نمی تواند آنها را از پلی استیشن جلوتر نگه دارد.

فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی های مایکروسافت، گفت که ایکس باکس از این نظر در رتبه سوم قرار دارد و این ایده که مایکروسافت بتواند تنها با ساخت بازی های بهتر بتواند سهم بیشتری از بازار را به دست آورد، لزوما قابل قبول نیست. اسپنسر اضافه کرد که حتی اگر Starfield بهترین بازی تاریخ جهان باشد، برای سبقت گرفتن از ایکس باکس نسبت به پلی استیشن کافی نخواهد بود.

اسپنسر در گفتگو با پادکست Kinda Funny گفت: “هدف مایکروسافت شکست سونی یا نینتندو در رقابت کنسولی نیست و متأسفانه پس از از دست دادن فروش نسبت به Xbox One و PS4، این شرکت تنها با فروش کنسول های خود امیدی به زنده ماندن ندارد. “. مقام اول بازخواهد گشت.”

فیل اسپنسر: واقعیت این است که ایکس باکس در رقابت با پلی استیشن و نینتندو در جایگاه سوم قرار دارد.

ما به دنبال حذف سونی یا نینتندو در رقابت کنسولی نیستیم. در واقع هیچ راه حل عملی و خوبی برای پیروزی ما وجود ندارد. من می دانم که بسیاری از مردم از این کار عصبانی خواهند شد، اما حقیقت این است که وقتی در بازار مسابقه سوم هستید و دو بازیکن برتر آن مسابقه بسیار قوی هستند و همچنین تمرکز جداگانه ای روی چیزهای دیگری مانند انجام معاملات و توافقات، در مورد ما کار می کند. به عنوان یک تیم ایکس باکس سخت خواهد بود. چشم انداز ما این است که همه کسانی که از کنسول ها استفاده می کنند تجربه خوبی داشته باشند و احساس کنند شهروند درجه یک هستند.”

  Ratchet & Clank: Rift Apart برای رایانه شخصی تایید شد

کنترلرهای ایکس باکس و پلی استیشن

مردم این روزها می توانند به راحتی از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر جابجا شوند، حداقل در یک محیط خانوادگی. این امر متقاعد کردن مردم برای تغییر را بسیار دشوار می کند. حتی اگر استارفیلد بهترین بازی تمام دوران باشد، برای پیش بردن ایکس باکس از پلی استیشن کافی نخواهد بود. شما نمی توانید تصور کنید که اگر Starfield از هر 10 نفر 11 نفر باشد، شروع به فروش PS5 خود و خرید Xbox می کنند. اون اتفاق نمی افته.”

اسپنسر در پاسخ به این سوال که “خب حالا راه حل مایکروسافت چیست؟” او گفت: “این شرکت چشم اندازی منحصر به فرد دارد که در آن به طور انحصاری بر یک پلت فرم تمرکز نخواهد کرد.” در عوض، مایکروسافت در حال ساخت زیرساخت بزرگ‌تری است که از بازی‌ها در تمامی پلتفرم‌ها، از جمله تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و استریم پشتیبانی می‌کند. به طور خلاصه، مایکروسافت تلاش می کند تا بازی های خود را بر روی بزرگترین پلتفرم ممکن عرضه کند تا به مخاطبان بیشتری دست یابد.

سهم سونی و مایکروسافت از بازار کنسول ها

وی در پایان خاطرنشان کرد: «البته این کنسول در هسته اصلی برند ایکس باکس باقی خواهد ماند. ما هر کاری از دستمان بر می آید انجام می دهیم تا تجربه کنسول را جذاب نگه داریم. برخی می‌خواهند به این نکته اشاره کنند که تیم سبز نسبت به بچه‌های تیم آبی کارش را بهتر انجام می‌دهد، اما من فقط می‌گویم ایکس‌باکس هیچ شانسی برای برنده شدن در برابر دیگران ندارد. ما باید برویم و کار خود را انجام دهیم.

لازم به ذکر است که PS5 تا سال 2020 تقریباً 40 میلیون دستگاه کنسول در سراسر جهان فروخته است. این رقم برای Nintendo Switch که مدت طولانی تری در بازار بوده است به 122 میلیون واحد رسیده است. این در حالی است که مایکروسافت هنوز آمار فروش کنسول های جدید Xbox را منتشر نکرده است.

  روشهای تبلیغات در رستورانها برای افزایش جذب مشتری

دیدگاهتان را بنویسید