سازمان جهانی بهداشت رسماً پایان وضعیت اضطراری ویروس کرونا را اعلام کرد

حدود سه سال پس از ظهور نوع جدیدی از ویروس کرونا که جهان را در قرنطینه قرار داد و بسیاری از مردم را به کام مرگ کشاند، اکنون سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که دیگر کووید-19 را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی به رسمیت نمی شناسد.

تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، ج یک توییت کمیته اضطراری کرونا این سازمان نوشت پایان وضعیت اضطراری جهانی و با این پیشنهاد موافقت کرد. پیام او چنین بود: “با امید فراوان اعلام می کنم که کووید-19 به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی پایان یافته است.”

اکنون، اگرچه وضعیت اضطراری کرونا به پایان رسیده است، اما این ویروس همچنان در سراسر جهان وجود دارد و می تواند برای گروه های در معرض خطر مانند بزرگسالان و افراد درگیر در بیماری های خود ایمنی تهدید کننده باشد علاوه بر این، هنوز اطلاعات کافی در مورد اثرات طولانی مدت کرونا وجود ندارد که باعث می شود برخی از علائم این بیماری برای مدت طولانی پس از عفونت در بدن باقی بماند.

سئو کول

پایان وضعیت اضطراری کرونا که جهان را تکان داد

ویروس کرونا که برای اولین بار در چین شناسایی شد و به سرعت در تمام کشورهای جهان گسترش یافت، در 30 ژانویه 2020.10 فوریه 2018) توسط WHO به عنوان یک اورژانس معرفی شد. اما بسیاری بر این باور بودند که این سازمان در اعلام این وضعیت کند عمل می کند و این تاخیر باعث شیوع ویروس در سراسر جهان شده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، مرگ و میر ناشی از کرونا با بیش از 100000 مرگ هفتگی در ژانویه 2021 (دسامبر تا فوریه 2019) به بیش از 3500 نفر در هفته منتهی به 24 آوریل 2023 (ابتدای ماه می) رسیده است. تا 13 می، بیش از 765 میلیون مورد و بیش از 6.9 میلیون نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند وجود داشت.

  شایعه: کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7900 AMD در ماه دسامبر عرضه خواهند شد

پایان وضعیت اضطراری ویروس کرونا در شرایطی از سوی سازمان جهانی بهداشت اعلام می‌شود که پیش از این برخی کشورها در سطح ملی چنین پایانی را اعلام کرده بودند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید