نقد و بررسی بازی Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi: Survivor می توانست محصول بسیار بهتری باشد اگر مشکلات فنی برطرف می شد. با بررسی این بازی با زومجی همراه باشید.

جنگ ستارگان یکی از سریال های جذاب و لذت بخشی است که مخاطبان زیادی در سینما و تلویزیون دارد. همچنین در دهه های گذشته بازی های مختلفی بر اساس این مجموعه ساخته شد که برخی از آنها تجربه بسیار خوبی را ارائه کردند. با این حال، Star Wars Jedi: Fallen Order محصولی بود که می توانست مخاطبان امروزی را در میانه های بازی به این مجموعه امیدوار کند. سپس الکترونیک آرتز با انتشار دو نسخه از Star Wars Battlefront، نقدهای متفاوتی دریافت کرد.

اکنون با گذشت چهار سال از Fallen Order، آخرین نسخه Star Wars Jedi در دسترس کاربران قرار گرفته است. جایی که کل بازیگران بالغ‌تر و بهتر از همیشه روی صحنه هستند تا تماشاگران را سرگرم کنند. اما سوال اصلی این است که آیا Star Wars Jedi: Survivor یک بازی بالغ و جذاب مانند شخصیت خود است؟ پاسخ هم بله و نه است. ما محصولی را دیده‌ایم که نقاط قوت زیادی دارد، اما ضعف‌های آن بر کف ترازو سنگین‌تر است.

برای حمایت از زومجی، ویدیو را در یوتیوب تماشا کنید

داستان بازی پنج سال پس از اتفاقات Fallen Order روایت می شود. حالا گریز، مرین و سیر دیگر در کنار Kestis نیستند و در طول معرفی بازی شاهد هستیم که یک شوالیه جدی به همراه Akona وارد سیاره Croscant می شود تا علاوه بر نابود کردن نیروهای امپراتوری اطلاعاتی را از سناتور Dahu Sejan بدزدد. با این حال همه چیز مطابق میل او پیش نمی رود و شاهد نابودی کشتی مانتیس هستیم. Kell Kestis اکنون وارد سیاره Koboh شد تا مانتیس را تعمیر کند، گریز را ملاقات کند و کشتی خود را راه اندازی کند.

معرفی Star Wars Jedi: Survivor نوید یک داستان جذاب و جذاب را می دهد و باید بگویم که این نسخه داستانی سرگرم کننده و هیجان انگیز از دنیای جنگ ستارگان را ارائه می دهد. داستان گویی و داستان پردازی در بازی از ابتدا شروع امیدوارکننده ای داشته و تا تیتراژ پایانی به همین منوال ادامه دارد و عناصر فرعی دنیای بازی مانند خرده داستان ها و کاوش در دنیای Survivor اینگونه نیستند. باعث می شود از داستان و سرعت روایت او عقب بمانید. همچنین شخصیت پردازی شخصیت های مثبت بازی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. کول کستیس اکنون بالغ تر از زمانی است که یک پاداوان بود و اکنون یک شوالیه کامل است. البته او همچنان نگران غرق شدن در اشتباهاتش است.

  فناوری DLSS 3 معرفی شد. انحصاری برای RTX 40

مخفی کاری در Star Wars Jedi: Survivor می کشد

شخصیت پردازی شخصیت های منفی نقطه ضعف بازی نیست و در سطح خوبی قرار دارد اما اصلا با شخصیت های منفی خاطره انگیز روبرو نیستیم.

اشتباهاتی که باعث شد هم تیمی های قدیمی و محبوبش در این پنج سال راه خود را از او جدا کنند و راه جدیدی را انتخاب کنند. همه این موارد در Star Wars Jedi: Survivor به خوبی نشان داده شده است. اگرچه پیچیدگی داستان و شخصیت پردازی شخصیت های مثبت از کیفیت لازم برخوردار است، اما شخصیت های منفی بازی می توانست جذابیت بیشتری داشته باشد و با توجه به داستان کلی، او به یکی از شرورهای دلسوز دنیای جنگ ستارگان تبدیل شود. متاسفانه برای همه این اتفاق نیفتاد. همچنین اگر جزو کاربران جدید هستید و می خواهید Survivor را بدون تجربه Fallen Order تجربه کنید، بازی برای شما ویدیوی معرفی وقایع نسخه قبلی آماده کرده است اما برای درک کامل وقایع و اتفاقات نسخه قبلی، شما قطعا به تجربه در Fallen Order نیاز دارید.

از نظر گیم پلی، Star Wars Jedi: Survivor تمامی المان ها و تم های نسخه قبلی را در بر می گیرد و آن ها را گسترش می دهد. به عبارت دیگر، شاهد یک بازی اکشن ماجراجویی هستیم که کاوش جهان را با عناصر مترویدویی ترکیب می کند. شخصیت اصلی می تواند با استفاده از شمشیر نوری و نیرو با دشمنان مبارزه کند و آنها را نابود کند. در Survivor، سیستم مبارزه بهتر و جالب‌تر از آنچه در گذشته دیده‌ایم است. استودیوی Respawn برای تنوع بیشتر مبارزات و بازکردن دست مخاطب، موقعیت های مختلفی را تعریف کرده است. هر موضع، نوع متفاوتی از سبک مبارزه است و مزایا و معایب خاص خود را دارد.

Star Wars Jedi: Survivor Cinematic Interlude

اینکه کدام روش مبارزه را انتخاب می کنید و چگونه آن را بهبود می بخشید در بازی بسیار مهم است.

به عنوان مثال، Stance Blaster به شما این امکان را می دهد که یک شمشیر نوری را در یک دست و یک بلستر را در دست دیگر بگیرید. در نتیجه، ضربه شمشیر نوری سنگین شما جای خود را به شلیک بلستر می دهد. قطعا گزینه خوبی برای مبارزات دوربرد و آزار و اذیت دشمنان است. اما دشمنانی که دارای سلاح های سنگین هستند و یا باید به سرعت از دفاع آنها عبور کنید، موقعیت ذکر شده گزینه مناسبی نیست. در این میان دو بلید یا کراس‌گارد گزینه‌های مناسب‌تری برای افرادی هستند که می‌خواهند سرعت ضربه را فدای قدرت و آسیب بیشتر کنند.

  تاریخ ها و جزئیات E3 2023

از سوی دیگر، هر یک از روش های مبارزه ای که در نظر گرفته می شوند، مشت های مخصوص به خود را دارند و به لطف درخت مهارت بازی، می توانید آنها را بهبود ببخشید یا آیتم های جدیدتری منتشر کنید. بنابراین اینکه کدام روش را انتخاب می کنید و چگونه آن را بهبود می بخشید در بازی بسیار مهم است. درخت مهارت علاوه بر شاخه لایت صابر که مخصوص موضع های رزمی است، دو شاخه دیگر به نام های Survival و Force دارد. قدرت حول محور مهارت های نیروی ویژه جدای است که ارتقاء آن می تواند به شما در نبرد کمک کند. همچنین، برخی از مهارت های خاص Libcyber نیاز به یک نوار قدرت دارند. بنابراین ارتقاء این بخش با توجه به موضعی که انتخاب کرده اید از دیگر جنبه های مهم سیستم رزمی است. در نهایت، شاخه بقا همه چیز در مورد چیزهایی مانند افزایش نوار قدرت و نوار سلامتی شما است.

کل کسیس در یکی از پایگاه های امپراتوری در Star Wars Jedi: Survivor

با این حال، اگر ارتقاء بازی را به درستی انجام نداده اید، اصلاً جای نگرانی نیست. زیرا بازی به شما این امکان را می دهد که تمام امتیازات مهارتی خود را بازنشانی کنید و دوباره امتیاز بگیرید. در مجموع طراحی مناسب Stance یا روش های مختلف مبارزه و تاثیرگذاری درخت مهارت، نبردهای بازی را هیجان انگیز و دلچسب کرده بود. پیمایش در دنیای Star Wars Jedi: Survivor به عناصر Metroidvinia گره خورده است. بنابراین، برخی از چیزهای بازی مانند محیط‌های جدید، سینه‌هایی که می‌توانید در آن‌ها ارتقا و آزمایش‌ها را دریافت کنید، باید مهارت‌های جدیدی را کسب کنید که می‌توانید با پیشرفت در بازی به آنها دست پیدا کنید و بتوانید دنیای بازی را به طور کامل کشف کنید.

جدای از آیتم های تزئینی، کسب امتیاز مهارت برای درخت مهارت، کسب پاداش و جمع آوری آیتم های مورد نیاز برای خرید آیتم های مختلف از NPC ها از جمله پاداش هایی است که بازی به شما ارائه می کند و قطعا کاوش بیشتر، مبارزات و باس ها را – کمی دشوار – می کند. از نظر طراحی، مراحل اصلی و فرعی بازی در سطح خوبی قرار دارند و مراحل فرعی بازی از طراحی سرگرم کننده ای برخوردار است. در این میان نکته آزاردهنده طراحی مینی بیس و بیس اصلی است. متاسفانه بازی می توانست باس های اصلی زیاد و سرگرم کننده ای داشته باشد اما حالا شاهد محصولی هستیم که باس های اصلی آن اصلا تنوع لازم را ندارند. در عین حال شاهد ساب بیس های زیادی هستیم اما تنوع لازم را ارائه نمی دهند. اقلام تزئینی شامل تغییرات در ظاهر شمشیر نوری، رنگ شمشیر نوری، تغییر در ظاهر BD-1 و همچنین تغییرات کلی در ظاهر کاست است.

  گلکسی A24 با 8 گیگابایت رم و دوربین 50 مگاپیکسلی عرضه شد

مارین و کل در فیلم Star Wars Jedi: Survivor با هم صحبت می کنند

مسائل فنی Star Wars Jedi: Survivor پاشنه آشیل بازی است

Star Wars Jedi: Survivor یک بازی زیبا و بصری است. نورپردازی و جزئیات محیطی از سطح و کیفیت خوبی برخوردار است. همچنین کات سین های سینمایی بازی به مخاطب کمک می کند تا داستان را روایت کند و لحظات مفرحی را رقم بزند. آنچه باعث شد آخرین ساخته Respawn Entertainment بر روی PC کیفیت لازم را نداشته باشد و تمام نقاط قوت بازی را در سایه خود بگذارد، اجرای فنی آن است. از نظر فنی Survivor پورت بسیار بدی است. وجود مشکلات و باگ های متعدد به همراه مسائل مربوط به لکنت و افت فریم باعث شده تا مرور و مبارزه بازی آنچنان که باید لذت بخش نباشد.

البته در جریان آپدیت اخیر بازی بر روی کامپیوتر، این مشکلات تا حدودی برطرف شد، اما بازی همچنان نیاز به بهینه سازی بیشتری دارد و در شرایط فعلی حداقل نسخه PC بازی Star Wars Jedi: Survivor را نمی توان توصیه کرد. موسیقی Star Wars Jedi: Survivor دقیقا همان چیزی است که طرفداران جنگ ستارگان انتظار دارند و ترکیب آن با صدا و جلوه های صوتی، بازیکن را در فضا و فضای بازی قرار می دهد. همچنین موسیقی باعث شده تا کات سین های سینمایی بازی بتواند لحظات شاد، دراماتیک و غم انگیز را به خوبی تداعی کند.

مبارزه با طوفان‌بازها در Star Wars Jedi: Survivor

در نهایت، Star Wars Jedi: Survivor در نوع خود محصولی جذاب و سرگرم کننده است. داشتن داستان سرایی و شخصیت پردازی مناسب در کنار سیستم مبارزه و اکتشاف ارزشمند چیزی است که هر مخاطب جنگ ستارگان را سرگرم می کند، اما تاثیر مستقیم مسائل فنی متعدد بر تجربه کاربری باعث شد که نادیده گرفتن این مسائل غیر ممکن شود.

نقد و بررسی بازی با توجه به نسخه PC و آپدیت منتشر شده در 11 می نوشته شده است

دیدگاهتان را بنویسید