گوگل و سامسونگ مشکل توقف سرویس های پس زمینه اندروید را حل کردند

یکی از آزاردهنده ترین مشکلات اندروید نحوه مدیریت سرویس های پس زمینه در دستگاه های مختلفی است که از این سیستم عامل استفاده می کنند. شرکت هایی که با این ویژگی تداخل دارند، گاهی اوقات باعث توقف این سرویس ها می شوند و تجربه کاربر را تحت تاثیر قرار می دهند. حالا گوگل این را با همکاری اعلام کرده است سامسونگ او می خواهد گام دیگری برای حل این مشکل بردارد.

در پستی در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید، گوگل می گوید که در حال همکاری با سازندگان سخت افزار است پیاده سازی یکپارچه و پایدار API های Back-end در اندروید 14 مطمئن باشید. سامسونگ اولین شرکتی است که با Google همکاری می کند تا این مشکل را در One UI 6.0 برطرف کند. این نسخه از رابط کاربری کره ای اواخر امسال منتشر خواهد شد.

از جمله تغییرات پس‌زمینه و خدمات فرانت‌اند اندروید 14 می توان به ساده سازی عملیات پس زمینه، بهبود سیستم پخش داخلی و سیاست های جدید گوگل پلی برای محدود کردن سوء استفاده از دستگاه ها و شبکه اشاره کرد.

اندروید 14 با رابط کاربری One UI 6.0 به سمت حل این مشکل می رود

سامسونگ در بیانیه ای درباره این همکاری گفت که با یک رابط کاربری 6.0، تا زمانی که برنامه ها مطابق با خط مشی های جدید API برای خدمات پیش زمینه توسعه یافته باشند، می توانیم مطمئن باشیم که آنها به درستی کار خواهند کرد. بنابراین، ممکن است بلافاصله پس از انتشار One UI 6.0 متوجه این تغییر نشوید، اما هر چه تعداد اپلیکیشن‌ها بیشتر با این تغییرات سازگار شوند، تجربه کاربری بهتری خواهد داشت.

  تاریک ترین رازهای خانواده لمبرت در فیلم Insidious: The Red Door Horror تریلر

لازم به ذکر است که خود سامسونگ یکی از شرکت هایی است که به کشتن اپلیکیشن های پس زمینه در دستگاه های One UI خود معروف است. این مشکل با انتشار اندروید 11 بدتر شد و منجر به تاخیر در اعلان ها و چندین مشکل دیگر شد.

این بدون شک به محصولات گلکسی کمک می‌کند هنگام راه‌اندازی برنامه‌ها و حفظ سرویس‌های لازم در حافظه عملکرد بهتری داشته باشند. حال باید منتظر ماند تا ببینیم کدام شرکت ها همکاری های مشابهی را با گوگل برای بهبود تجربه استفاده از اندروید ایجاد خواهند کرد.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید