دنیای مجازی را با دستکش های واقعیت مجازی لمس کنید

دستکش پالس توسط کارآفرین کلرادوی سام بیکر اختراع شد و اکنون توسط استارتاپ فناوری او Bifrost در حال توسعه است.

بیکر توضیح می دهد: حسگرهای موجود در دستکش می توانند حرکات و موقعیت دست را تا کمتر از یک میلی متر ردیابی کنند. وقتی کاربر یک شی مجازی را می‌گیرد، محرک‌های دستکش مقدار متفاوتی کشش به هر انگشت اعمال می‌کنند و اندازه، شکل و انعطاف‌پذیری جسم را شبیه‌سازی می‌کنند.

به طور مشابه، اگر کاربر دست خود را برای لمس یک سطح سخت مجازی مانند دیوار دراز کند، محرک‌ها مقاومتی ایجاد می‌کنند که کاربر هنگام انجام این کار احساس می‌کند. علاوه بر این، بافت سطوح مختلف مجازی از طریق ارتعاشات در هر یک از کلاهک های انگشت دستکش شبیه سازی می شود.

سازنده این محصول ادعا می کند که نمونه اولیه تنها 142 گرم وزن دارد و بر خلاف بسیاری از دستکش های بازخورد لمسی موجود، نیازی به استفاده از سخت افزار ردیابی حرکت خارجی ندارد. همچنین به طور خاص برای بازی طراحی شده است، در حالی که دستکش های دیگر بیشتر برای اهداف سازمانی طراحی شده اند.

دستکش پالس در حال حاضر به عنوان یک کیت توسعه دهنده موجود است که شامل مجموعه ای از دو دستکش است. با فرض اینکه این محصول به زودی به تولید انبوه برسد، شرکت سازنده قول فروش آن را با قیمت 299 دلار داده است. امیدواریم توسعه دهندگان بازی های رایانه شخصی بتوانند این فناوری را در نرم افزار تولید خود ادغام کنند و در نتیجه بازی های زیادی تولید شود که بتوان از این دستکش برای لمس دنیای مجازی در بازی ها استفاده کرد.

  تلاش THQ Nordic برای انتشار نسخه فیزیکی Alan Wake 2

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید