مایکروسافت وکیل مجربی را برای رفع انسداد قرارداد Activision Blizzard استخدام می کند

بر اساس گزارش اخیر، مایکروسافت یک وکیل جدید استخدام کرده است تا به آن کمک کند تا در پرونده خود علیه مسدود کردن قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد پیروز شود.

ماه گذشته، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) با اشاره به نگرانی‌ها در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بر رقابت در بازار بازی‌های ابری، این معامله را مسدود کرد. حالا رسانه تلگراف در گزارش جدید خود اعلام کرده است که مایکروسافت پیش از این وکیل سرشناسی به نام دانیل برد را استخدام کرده و قصد دارد در چند روز آینده برای رقابت در دادگاه استیناف بریتانیا درخواست تجدید نظر کند.

بیرد توسط تلگراف به عنوان یک “حامی رقابت قدرتمند” توصیف شده است و به دلیل برنده شدن در برخی پرونده های برجسته شناخته شده است که در نهایت تصمیم اتحادیه اروپا را لغو کرد. این وکیل با تجربه قبلا در اعتراض به تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر جریمه 13 میلیارد یورویی اپل به دلیل معاملات غیرقانونی مالی با دولت ایرلند با اپل همکاری می کرد که در نهایت منجر به برنده شدن اپل در دادگاه تجدید نظر شد.

بیرد سال گذشته به عنوان نماینده حقوقی اینتل در دادگاه اروپایی حاضر شد و موفق شد پرونده 10 ساله مربوط به جریمه 1.1 میلیارد یورویی سازنده تراشه را ببندد. ناظر اروپایی این جریمه را به دلیل نگرانی در مورد رفتار ناعادلانه و تسلط اینتل بر بازار ریزتراشه ها اعمال کرد. مایکروسافت اکنون امیدوار است که با کمک تیم حقوقی قدرتمند و متخصص Baird، بتواند تصمیم CMA برای جلوگیری از خرید 69 میلیارد دلاری Activision Blizzard را به چالش بکشد.

  ساخت سریال و فیلم جدید Tomb Raider توسط آمازون

علاوه بر سازمان رقابت و بازار بریتانیا، اتحادیه اروپا نیز در حال بررسی این خرید احتمالی است و انتظار می‌رود رای نهایی خود را در دو هفته آینده اعلام کند. البته برخی منابع غیر رسمی مدعی هستند که اتحادیه اروپا با این خرید موافقت خواهد کرد. علاوه بر درگیری حقوقی با این سازمان انگلیسی، مایکروسافت باید به فکر حل مشکل دیگری یعنی مقاومت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) باشد. این سازمان آمریکایی در ماه دسامبر اعلام کرد که در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت بر بازار رقابت نگرانی دارد و از مایکروسافت برای جلوگیری از این معامله شکایت خواهد کرد.

شما می توانید نظرات خود را در مورد این خبر با تیم زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید