منتظر معرفی Pixel Watch 2 در پاییز باشید


سال ها طول کشید تا گوگل اولین ساعت هوشمند خود را در سری پیکسل واچ عرضه کند، اما به نظر می رسد که دنباله آن بسیار سریعتر منتشر خواهد شد. یکی از منابع معتبر صنعت موبایل، 9to5Google، ادعا می کند که غول جستجوی اینترنتی جهانی تصمیم گرفته است ساعت هوشمند پیکسل واچ 2 را در فصل پاییز به همراه گوشی های خانواده پیکسل 8 عرضه کند.

در حال حاضر جزئیات بسیار کمی در مورد آن وجود دارد، اما گوگل به طور سنتی پیکسل های جدید خود را در ماه اکتبر معرفی کرده است. این شرکت اولین ساعت هوشمند خود را در رویداد I/O سال گذشته به نمایش گذاشت و اگر مدل جدیدتری را در رویداد امسال معرفی کند، تعجب نخواهیم کرد.

ساعت پیکسل

امسال گوگل برای بهبود ساعت هوشمند خود جای پیشرفت زیادی دارد. همانطور که احتمالا می دانید، پیکسل واچ فعلی مبتنی بر تراشه پردازنده Exynos 9110 2018 است که باعث می شود از نظر عملکرد از اپل واچ و بسیاری دیگر از ساعت های هوشمند مبتنی بر Wear OS عقب بماند. بنابراین استفاده از یک چیپ متفاوت و جدیدتر اولین کاری است که گوگل می تواند انجام دهد و با آن علاوه بر بهبود عملکرد، عمر باتری نیز بیشتر می شود.

همچنین، از آنجایی که گوگل در سال 2021 Fitbit را خریداری کرد، یکی از بزرگترین سازندگان دستبند و ساعت هوشمند، می تواند از سنسورهای سلامت جدید این شرکت مانند Sense 2 در ساعت پیکسل جدید خود استفاده کند. علاوه بر همه اینها، اولین نسل پیکسل واچ تنها در یک سایز 41 میلی متری عرضه شد و به همین دلیل این احتمال قوی وجود دارد که امسال نیز مانند بسیاری از تولیدکنندگان ساعت هوشمند، گوگل محصول جدید خود را در دو سایز مختلف عرضه کند.

  بیانیه جدید رئیس Square Enix احتمال خرید آن را تقویت کرد

نرم افزار نیز می تواند نقش مهمی در این امر داشته باشد. کدهای اولیه اندروید 14 نشان می دهد که سیستم عامل Wear جدید ظاهراً از سیستم تغییر رنگ پویا Material You که پس از اندروید 12 به گوشی های اندرویدی اضافه شده است استفاده خواهد کرد. این سیستم باعث می شود که رنگ بسیاری از قسمت های رابط کاربری به طور خودکار بر اساس انتخاب شده تغییر کند. کاغذ دیواری

ساعت پیکسل

گوگل همچنین سنسورهای کلیدی سلامت محور مانند اندازه گیری اکسیژن خون (SpO2) و اندازه گیری دمای پوست در شب را برای پیکسل واچ فعلی فعال نکرده است، و از آنجایی که فعال کردن آنها نیاز به تغییرات سخت افزاری زیادی ندارد، مشاهده این ویژگی ها در Pixel Watch 2 می باشد. کاملاً مورد انتظار است (پیکسل واچ فعلی نیز سخت افزار لازم برای این ویژگی ها را دارد، اما گوگل به دلایلی آنها را فعال نکرده است).

صرف نظر از اینکه انتشار شایعه پاییز Pixel Watch 2 تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است، انتظارات برای تغییرات کیفیت و عرضه آتی این ساعت هوشمند بالاست. ساعت های هوشمند گوگل در واقع باید ویترینی برای نمایش قابلیت های Wear OS و افزایش محبوبیت این سیستم عامل باشند. بنابراین، انتشار دنباله موفق پیکسل واچ نه تنها می تواند کاستی های نسخه اول را برطرف کند، بلکه سایر سازندگان ساعت های هوشمند را نیز تشویق می کند تا تلاش بیشتری برای تولید محصولات جدید مبتنی بر سیستم عامل Wear OS انجام دهند.


  ویژگی های جذاب رابط کاربری One UI 5 برای طرفداران سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید