ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ با اقدام به موقع جان یک بیمار قلبی را نجات داد

قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ نشان داده است که می تواند جان انسان ها را نجات دهد و اخیرا نمونه جدیدی از آن گزارش شده است. این ویژگی ظاهرا جان زنی را که پس از یک مشکل خطرناک قلبی بیهوش شده و جانش در خطر بوده نجات داده است.

کاربری به نام xanderpy در ساب ردیت r/Apple می گوید که مادرش در یک سفر کاری خارج از شهر بود که متوجه شد درد قفسه سینه سپس به یکی از دوستانش که در همان هتل اقامت داشت پیامی فرستاد و وضعیت خود را گزارش کرد. سپس روی صورتش افتاد.

چند دقیقه بعد دوست خانم بالای سرش ظاهر شد و با 911 تماس گرفت و متوجه شد آمبولانس از قبل در راه است. بعداً مشخص شد که اپل واچ به طور خودکار با آن همگام می شود تشخیص سقوطبا مرکز اورژانس تماس گرفت

سئو کول

تماس فوری اپل واچ با اورژانس جان این زن را نجات داد

در نهایت این زن به بیمارستان منتقل شد و مشخص شد که آئورتش پاره شده است. چند روز بعد، او توضیح داد که چگونه اپل واچ خود 911 را فراخوانی کرد و این اقدام سریع شانس او ​​را برای زنده ماندن افزایش داد.

کاربر Reddit می‌گوید که قبلاً فکر می‌کرد چنین داستان‌هایی اغراق‌آمیز هستند یا برای تبلیغات ساخته شده‌اند، اما اکنون نظرش تغییر کرده است. xanderpy نوشت: «این اتفاق باعث شد من برای همیشه کاربر باشم یک سیب و نشان داد که چنین فناوری واقعاً می تواند زندگی را نجات دهد.”

اپل واچ قبلا جان بسیاری را نجات داده است. به عنوان مثال، در سال 1400، زنی که به طور ناگهانی غش کرد، با استفاده از عملکرد تشخیص سقوط، بلافاصله از حضور نیروهای امدادی در صحنه بهره مند شد. این ساعت هوشمند از عملکرد تست ECG نیز بهره می برد که در اواخر تابستان 1401 توانسته بود مشکل قلبی کاربر را به درستی تشخیص دهد البته باید گفت که این عملکرد همیشه نمی تواند با دقت کار کند.

  گوشی معرفی نشده Poco X5 در تست بنچمارک Geekbench ظاهر شد

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید