کارمزد خدمات بانکداری الکترونیک و ریال پس از سه سال به روز شد

بانک مرکزی اعلام کرد که با توجه به تغییر سطح عمومی قیمت ها و شرایط کلان اقتصادی کشور، کارمزد خدمات ریالی و بانکداری الکترونیک را پس از سه سال به روز کرد. بر اساس تصمیم این سازمان از این پس پذیرندگان کارت باید بابت خرید مشتریان خود هزینه ای پرداخت کنند.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این موسسه انواع و حداکثر میزان کارمزد خدمات بانکی را به روز و منتشر کرده است.

بازنگری و تعدیل نرخ کارمزد خدمات بانکی پس از گذشت سه سال از آخرین بخشنامه ابلاغ می شود. بانک مرکزی مدعی است این به روز رسانی با شرایط کلان اقتصادی و الزامات موجود کشور یعنی نرخ کارمزد خدمات بانکی نسبت به هزینه های ارائه این خدمات مطابقت دارد. کوتاه و در برخی سطوح شهریه نسبت به قوانین اعلام شده قبلی هیچ چیز تغییر نکرده است خوب.

بنابراین صدور انواع کارت مغناطیسی از قبیل کار خانوادگی، هدایا و … تا سقف 3600 تومان کارمزد دارد. کارمزد اعلام موجودی کارت (بین بانکی) نیز حداکثر 144 تومان است.

بر اساس جدول کارمزد منتشر شده، این مبلغ برای معاملات تا سقف 600 هزار تومان 120 تومان و برای معاملات بالای 600 هزار تومان 0.0002 است. پذیرنده (خرید) دریافت می شود و هیچ هزینه ای از دارنده کارت دریافت نمی شود.

این موسسه همچنین اعلام کرد: فرآیند تعیین کارمزد جبران خسارت و پوشش ارائه برخی دیگر از خدمات بانکی به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود که جزئیات آن در آینده توسط واحدهای ذیربط به شبکه بانکی کشور ابلاغ خواهد شد.

  کدام گوشی ها از واتس اپ پشتیبانی نمی کنند؟

بانک مرکزی به منظور ایجاد فضای رقابتی بین بانک ها و موسسات اعتباری و ارائه خدمات بهتر به آحاد مردم، این فرصت را برای بانک ها یا موسسات اعتباری فراهم کرده است. تمامی مشتریان ما تا 30%برای افراد تحت پوشش سازمان اجتماعی کشور، مستمری بگیران و بیماران کمیته امداد امام خمینی (ره) تا سقف 100 درصد و برای شرکت های دانش بنیان تا 40 درصد مبالغ نشان داده شده در جداول اعلام شده را کاهش دهید و نرخ های کمتری اعمال کنید.

این مقررات از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا بوده و تاکید می شود مطالبه و دریافت وجوه دیگری تحت عنوان ریالی و هزینه بانکداری الکترونیکی خارج از مفاد بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی مجاز نمی باشد.

نرخ جدید کارمزد ریالی و بانکداری دیجیتال را می توانید از پیوست های مشخص شده دانلود و مشاهده کنید.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید