یک چنگال هوشمند که شما را لاغر نگه می دارد

به گزارش دیجیتالترندز، اضافه وزن و چاقی به خصوص در سال های اخیر به یکی از بزرگترین مشکلات دنیا تبدیل شده است که بیماری های متعددی را به همراه دارد. سبک غذا خوردن یکی از عواملی است که می تواند به طور مستقیم بر کاهش یا افزایش وزن تأثیر بگذارد.

فست فود یکی از عادات بدی است که باعث ضعف در دستگاه گوارش و مشکل در کنترل وزن می شود.

محققان بارها تاکید کرده‌اند که با توجه به اینکه زمان می‌برد تا فرمان سیری به مغز برسد، آهسته غذا خوردن می‌تواند به سیر شدن سریع و در نتیجه کاهش وزن بیشتر کمک کند.

برای سهولت این کار، محققان موفق شده اند یک چنگال هوشمند بسازند که می تواند غذای شما را کند کند. به گزارش سیناپرس، چنگال برقی HAPI یکی از ابزارهای خانه هوشمند موجود در بازار است که علاوه بر طراحی منحصر به فرد، به گونه ای طراحی شده است که به شما یاد می دهد هنگام غذا خوردن با سرعت کمتری غذا بخورید.

چنگال HAPI به گونه ای هوشمند طراحی شده است که وقتی فردی با سرعت زیاد غذا می خورد شروع به لرزش می کند و چراغی روی آن نصب می شود که در همان لحظه خاموش می شود و روشن می شود و در نتیجه به فرد هشدار می دهد که جویدن را کاهش دهد. سرعت غذا در دهان

اپلیکیشن HAPI که یک سیستم کنترلی است به دلیل اینکه کاملا هوشمند عمل می کند، قادر است تمامی عادات بد غذایی شما را اصلاح کند. به گزارش سیناپرس، این نرم افزار همچنین مجهز به نوعی برنامه کوچینگ است که به بهبود عادات غذایی و سبک تغذیه سالم کمک می کند.

  لیست قیمت و تخفیف های جمعه سیاه فروشگاه پلی استیشن

این چنگال برقی همچنین مدت زمان صرف غذا و همچنین فاصله بین هر لقمه ای که با این چنگال سرو می شود را اندازه گیری می کند. معمولا زمان سرو هر لقمه با چنگال حدود یک دقیقه طول می کشد.

این اطلاعات دریافتی توسط چنگال هوشمند از طریق کابل USB یا بلوتوث به سیستم آنلاین متصل به سایت HAPI.com منتقل می شود تا پیشرفت شما در وعده غذایی آهسته را کنترل کند.

منبع: آخرین خبر

دیدگاهتان را بنویسید