تولید ربات های جدید خنثی کننده بمب

دولت استرالیا قراردادی 46 میلیون دلاری با این شرکت امضا کرد L3 هریس میکرو برای ایجاد ربات های خنثی کننده بمب جدید امضا کرده است. بر اساس این قرارداد 80 ربات جدید ساخته می شود تا امنیت سربازان کشور در زمان خنثی سازی بمب به خطر نیفتد.

بر اساس گزارش مجله دفاع استرالیا، وزارت دفاع استرالیا می خواهد به روبات هایی مجهز شود که دوربین و سنسورهای خاص آنها باید مواد منفجره و خطرناک را پیدا، بررسی و خنثی کنند. این فناوری می‌خواهد به نجات جان افرادی که در حال حاضر وظیفه خنثی کردن بمب را دارند، کمک کند و در عین حال جایگزین روبات‌های فعلی در این زمینه شود.

وزیر دفاع استرالیا درباره این قرارداد می‌گوید: «همکاری بین دولت و شرکت‌های دفاعی، از جمله. کوئینزلند حیاتی خواهد بود. این روبات‌های جدید که در کوئینزلند برای نیروی دفاعی استرالیا ساخته می‌شوند، نمونه‌ای از تلاش‌ها برای ایجاد صنایع و نیروی کار محلی در فناوری‌های نوآورانه هستند.

سئو کول

استرالیا در حال ارتقای توان دفاعی خود است

دولت استرالیا برنامه های بلندپروازانه ای برای تقویت پایگاه های شمالی خود دارد. آنها بودجه هنگفتی برای رسیدن به این اهداف دارند 3.8 میلیارد دلار در یک دوره چهار ساله در عملیات هایی که شامل نوسازی و گسترش پایگاه های هوایی و سرمایه گذاری در واحدهایی مانند HMAS Cairns است، مستقر خواهند شد.

نیتا گرین، سناتور کوئینزلند، درباره پروژه‌های دفاعی جدید این کشور گفت: «کوئینزلند دور شمالی دروازه‌ای به اقیانوس آرام است و بسیار خوب است که می‌بینیم دولت متعهد به بهبود قابلیت‌های دفاعی کشور است و به آینده نیروی دفاعی استرالیا نگاه می‌کند. “

  در ده دقیقه خانه هوشمند 200 متری بسازید

این خبر در جریان سفر وزیر دفاع استرالیا به کایرنز اعلام شد. گرین در این رابطه گفت: من افتخار می کنم که وزیر کانروی امروز از کارخانه های کشتی سازی ما در کایرنز بازدید می کند و سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری دولت در منطقه دریایی کایرنز را برجسته می کند.

استرالیا آخرین کشوری است که استفاده از رباتیک در ارتش را افزایش داده است.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید