مقایسه قدرت گرافیکی یکپارچه پردازنده های نسل جدید اینتل با GTX 1650 Ti و RTX 3050

گرافیک یکپارچه پردازنده های نسل بعدی اینتل با نام Meteor Lake با قدرت پردازش گرافیکی بسیار خوبی که دارد، نیاز به GPU مجزا برای لپ تاپ های ارزان قیمت و ارزان قیمت را از بین خواهد برد.

در جدیدترین ویدیوی خود، کانال YouTube Moore’s Law is Dead درباره عملکرد داخلی AMD در سه ماهه چهارم 2022 صحبت می کند. ارائه ای که عملکرد گرافیکی یکپارچه آخرین پردازنده های این شرکت را با کارت های گرافیک مجزای انویدیا مقایسه می کند. این اسلایدها همچنین به iGPUهای پردازنده‌های Meteor Lake اینتل اشاره می‌کنند که با معماری Xe-LPG عملکرد بسیار بهتری نسبت به آنچه در این کلاس از محصولات دیده‌ایم ارائه می‌کنند.

این اسلایدها نشان می دهد که پردازنده گرافیکی AMD Radeon 780M مورد استفاده در APU فونیکس این شرکت با 12 واحد پردازش RDNA 3 و مصرف انرژی 45 وات نسبت به کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 1650 با توان 50 وات قدرت بالاتری دارد. APU Strix Point نیز در اینجا نشان داده شده است که سریعتر از NVIDIA GeForce RTX 3050 در 35 وات کار می کند.

مقایسه قدرت پردازش گرافیکی CPU جدید Meteor Lake

در اینجا می بینیم که CPU های Meteor Lake با گرافیک یکپارچه خود از GPU عقب هستند Phoenix RDNA 3 قرار می گیرند اما آنها در سطح NVIDIA GTX 1650 Ti تا RTX 3050 ظاهر می شوند و مفهوم جدیدی از گرافیک یکپارچه با CPU را نشان می دهند. البته این پردازنده های گرافیکی در دو پیکربندی مختلف ارائه خواهند شد که یکی از آنها 64 واحد اتحادیه اروپا است. یا MTL GT2 و دیگری با طراحی 128 واحدی اتحادیه اروپا یا MTL GT3 استفاده خواهد شد.

  پرواز جغدی بر فراز هاگوارتز در تریلر سینمایی بازی میراث هاگوارتز

علاوه بر این، این تراشه ها امکان پشتیبانی بهتر را نیز دارند آنها DirectX 12 Ultimate و XeSS را ارائه خواهند کرد که در حال حاضر فقط در محصولات سری Alchemist امکان پذیر است. علاوه بر این، اینتل از فناوری کش Adamantine L4 در این خانواده استفاده خواهد کرد که منجر به بهبود کلی عملکرد GPU خواهد شد.

البته اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، باز هم باید منتظر تست های بنچمارک بازی این پردازنده های گرافیکی باشیم تا عملکرد آن ها را در استفاده واقعی روزانه بسنجیم. زیرا این مقایسه بر اساس معیار 3DMark Fire Strike است و ابزارهای شبیه سازی بهترین راه برای اندازه گیری قدرت بازی ها نیستند. در هر صورت باید تا سه ماهه آخر سال 2023 و عرضه این تراشه ها صبر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید